V sobotu se jely závody Českého poháru a byli vyhlašováni Mistři České republiky do 23 let. Za Vodácký oddíl 7 Horšovský Týn startovala patnáctiletá Saša Vrbová a stejně starý Denis Wendl. Devatenáctiletá Jana Matulková jako odchovankyně stejného oddílu startovala už za Duklu Brandýs nad Labem. Obě závodnice startovaly v kategoriích kajak ženy – K1W i kanoe ženy – C1W. Denis jel v posádce s Vítkem Pohankou z klatovského vodáckého klubu na tzv. deblu – C2M.

Trať pro mistrovství republiky byla postavena těžká. A to natolik, že závodnice kategorie C1 nemusely projíždět problematické brány č. 12 a 20. V Českém poháru se závodníci nedělí na věkové kategorie. O to těžší bylo startovat se zkušenějšími a staršími.

Saša Vrbová v kajaku K1W ukázala svou silnou stránku a po první jízdě se z 27 startujících umístila na nádherném 18. místě. Celkově v sobotu skončila devatenáctá. Vzhledem k tomu, že poměřovala své síly se špičkou české kanoistiky, je toto umístění skvělé.

Jana Matulková kategorii kajak nejezdí pravidelně a schytala v první jízdě 50 vteřinovou penalizaci, což pro ni znamenalo 25. místo. Při další jízdě byla penalizace 60 sekund, přesto opět 25. místo.

Vítek Pohanka s Denisem Wendlem bojovali ze všech sil. Při první sobotní jízdě schytali příliš trestných sekund. Druhou jízdou se zlepšili. Bylo znát, že spolu příliš dlouho nejezdí a trať byla opravdu velmi náročná. Jejich 20. místo ve výsledkové listině to dokazuje. Česká republika má v kategorii C2 velmi dobré výsledky a konkurence je silná.

Na start kategorie kanoe C1W šlo jedenáct závodnic. Technicky těžká a rychlá trať děvčata nezaskočila. Saša zabojovala a obhájila 7. místo. Jana je starší a zkušenější závodnicí a povedlo se. Startovala s číslem 4, které je jí asi dáno do vínku. Skončila v sobotu v Českém poháru na 4. místě, na Mistrovství České republiky do 23 let se jí podařilo obhájit třetí příčku, tudíž brala bronzovou medaili.

Mistryní České republiky ve vodním slalomu do 23 let se stala v kategorii C1W Martina Satková, v kategorii K1W Tereza Fišerová a v kategorii C2M jsou Mistry Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem.

Neděle byla ve znamení závodů Českého poháru a Mistrovství České republiky ve vodním slalomu dospělých. Trať byla postavena opět jako těžká. Kombinace na všech 25 branách již byly vhodné i pro ´singlířky´.

Saša Vrbová dokázala v kategorii K1W vybojovat celkovou 13. příčku. A v kategorii C1W to byla 8. příčka. Jana Matulková v kategorii K1W skončila na 22. místě a v kategorii C1W se startovním číslem 4 obhájila 4. místo. I Denis Wendl si v neděli zlepšil náladu krásným umístěním na 17. příčce v kategorii C2M. Mistrovské tituly získali v kategorii K1W Veronika Vojtová, v kategorii C1W Monika Jančová a v kategorii C2M Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem.
Horšovskotýnští závodníci v Tróki předvedli pěkné jízdy. Ukázali divákům, že se nezaleknou ani starších závodníků ani těžkých tratí. Jsou mladí a jsou to velcí bojovníci a borci. Svému klubu ani městu žádnou ostudu neudělali. ⋌(lsh)