Odchovankyně Vodáckého oddílu Sedmička H. Týn reprezentovala Českou republiku v singl kanoi. Vysoké startovní číslo 17, které bylo zároveň předpokládaným umístěním, ji neodradilo. Při páteční kvalifikaci se po první jízdě sice umístila „až" na 16. místě, když do semifinále postupovalo přímo jen patnáct nejlepších. Ale závodnice, které nepostoupily z první jízdy, absolvovaly ještě jednu jízdu. A tu už Matulková suverénně vyhrála a ocitla se mezi dvacítkou postupujících.

Semifinále se jelo v pořadí od nejhorší po nejlepší, proto Jana coby vítězka druhé jízdy ze 16. pozice absolvovala svoji jízdu brzy a poté následovalo dlouhé čekání, jak si povedou soupeřky. Konečný výsledek Matulkové příjemně překvapil diváky i trenéry. Šesté místo a postup do finále mezi deset nejlepších na světě!

Před sobotním finále horšovskotýnská rodačka věděla, že na světové špičky při svém debutu ještě časově nebude stačit. Jízdu ale zajela dobře, diváci viděli i dva dramatické eskymácké obraty. Celkově z toho bylo pěkné osmé místo.

Radost z dobrého výsledku ještě znásobila stříbrná medaile, kterou Matulková brala ze závodu hlídek C1 Women U23, který jela spolu s Monikou Jančovou a Annou Koblencovou. Jako tým děvčata dokázala porazit soupeřky z Velké Británie a Austrálie. Nestačily jen na vítězné Španělky.
Po bronzu z loňského šampionátu v Makedonii v juniorské kategorii si Jana Matulková přiváží ze světového šampionátu stříbro. A to i přesto, že se vodní slalomáři v Brazílii potýkali s kuriózními problémy. Nemohli totiž trénovat, protože do turbíny umělého kanálu vlezl třímetrový krokodýl a způsobil poruchu, kvůli níž několik dní netekla divoká voda.⋌ (hoj)