Velice pěkně zorganizovaná soutěž začala ve dvanáct hodin. První disciplína, přejezd bazénu s eskymáckými obraty na čas, byla takové malé zahřívací kolo. Ještě pořád nebylo nic rozhodnuto. Velké šance na změnu pořadí poskytovala až druhá disciplína, eskymování na počet (v časovém limitu 30 s udělat co nejvíce eskymáků).

Po této disciplíně vyšly najevo konečné výsledky. V kategorii C1 muži se stal přeborníkem kraje Zdeněk Pivoňka, 2. místo vybojoval Miloš Wendl a třetí se umístil Ladislav Hojda, všichni z Horšovského Týna. Všichni tři mají zajištěn start na Mistrovství ČR v Brně.

Mezi žačkami si děvčata z vodáckého oddílu v H. Týně vedla také velice dobře. Jana Matulková vybojovala titul přebornice kraje a v závěsu za ní na třetím místě skončila Saša Vrbová. Těmito umístěními si obě zajistily start na mistrovství republiky v Brně. Chlapci se také ve své silně obsazené kategorii neztratili. Nejmladší týnský závodník (vyhlášen celkově jako nejmladší závodník) Sam Wendl se proeskymoval na 4. místo, jeho bratr Denis obsadil 8. místo a David Kuneš obsadil 9. místo.

Týnští vodáci se prosadili i v doprovodných soutěžích. Jelo se o vítěze v pádlování ve stoje. Tady neohroženě zvítězil Zdeněk Pivoňka. Potom se týnská posádka Wendl - Pivoňka přihlásila do soutěže eskymování v deblech, tady s třinácti eskymáky neohroženě zvítězila.
Držme proto reprezentantům z horšovskotýnského oddílu VO 7 palce na mistrovství republiky v Brně.