Dočasným domovem se jim stane městečko Westendorf nedaleko německých hranic, asi patnáct kilometrů od známého lyžařského střediska Kitzbühl kam viktoriáni v posledních letech pravidelně.

Do Rakouska už s týmem vyrazili stoper Robin Hranáč a záložník Pavel Šulc, kteří se vrátili z mistrovství Evropy do 21 let. Ve výpravě, která čítala čtyři gólmany a 24 hráčů do pole, byl i 21letý liberijský stoper Sampson Dweh. Ten je v Plzni na testech z duholigového Vyškova a nastoupil už do sobotního přípravného zápasu s Chrudimí (6:0).

Robin Hranáč po příletu do gruzínského Batumi.
Mladík Hranáč se chystá na Euro, pak se chce poprat o místo ve Viktorii

„Určitě nezklamal,“ okomentoval jeho výkon Jan Trousil, jeden z asistentů hlavního trenéra Miroslava Koubka. „Ale je těžké, když přijdete do Plzně do top týmu a najednou se musíte přešaltovat z druholigového mužstva,“ doplnil na adresu mladíka, kterého velmi dobře zná z působení ve Vyškově.

Na soustředění do Rakouska jede i další mladý stoper, 18 letý Jan Paluska, který si na podzim zahrál juniorsků Ligu mistrů. Naopak kvůli rekonvalescenci po zranění zůstávají v Plzni Luděk Pernica, Milan Havel a Filip Čihák a neodcestoval ani záložník Modou Ndiaye, u něhož se aktuálně řeší jeho další budoucnost.

Rafiu Durosinmi nastoupil v přípravě proti pražské Dukle s kapitánskou páskou. Zatím potvrzuje pověst střelce. Foto: fcv
Mladík, který pochází z královského rodu, bude dál střílet góly za Viktorii

Kádr se zdá být kompletní, ale při dlouhodobějším zranění Milana Havla by se hodil levý bek. „Buď se přivede někdo, kdo půjde rovnou do základní sestavy, nebo si poradíme ze svých zdrojů,“ naznačil plzeňský asistent Jan Trousil po posledním přípravném zápase před odjezdem do Rakouska, že se nabízí hned několik ze stávajícího kádru. Na levém kraji obrany zaskakoval původně stoper Václav Jemelka, nebo spíš záložníci Jan Sýkora či Jhon Mosquera.

V rámci herního kempu odehrají plzeňští fotbalisté v rakouských Alpách tři přípravné zápasy, postupně narazí na německý celky Hamburk (7. 7., 18.00) a Karlsruhe (10. 7., 16.00), obě utkání se odehrají ve Westendorfu. Ke generálce pak nastoupí v Kufsteinu od 17 hodin proti FC Kodaň.

„Samozřejmě, že už to budou kvalitnější soupeři. Ale my budeme mít po přípravě zase víc síly, ale ještě to musíme herně vyladit,“ doplnil zkušený záložník Lukáš Kalvach.