Šest startů, šest mistrovských titulů, tak zní bilance odchovance domažlického plavání Martina Vernera na víkendovém Zimním mistrovství ČR, které hostil Chomutov.

Současný reprezentant brněnské Komety si tak nejenže zajistil nominaci na srpnový evropský šampionát v Budapešti, ale nadělil si i pěkný dárek k třicátým narozeninám. Touto cestou se připojuje ke gratulaci i redakce Domažlického deníku a přeje jubilantovi především hodně zdraví, sportovních a osobních úspěchů.

„Víkendové závody byly ve znamení očekávání, a to z důvodu změny střihu a materiálu u plavek dle pravidel FINA BL, s ohledem na dopady ve výsledných časech. Plavky pro muže nesmí být prodloužené nad pupek ani pod kolena, pro ženy nesmí plavky zakrývat krk a také nesmí být prodloužené přes ramena a ani pod kolena. Všechny plavky musí být vyrobeny z textilních materiálů,“ prozradil Martin Verner.

Na Zimní mistrovství ČR v padesátimetrovém bazénu se přihlásilo celkem 402 plavců ze 49 oddílů, z toho bylo přijato 318, 171 mužů a 147 žen.

Martin Verner první plavecký den zvítězil na nejkratší kraulařské, padesátimetrové trati, druhý titul získal ve štafetovém závodě 4x200 m volný způsob.
Druhý den do sbírky přidal titul na 50 m znak a ve štafetovém závodě na 4x100 m volný způsob.

Poslední den mistrovství bezkonkurenčně dominoval na své nejsilnější trati, 100 m volný způsob, jeho výsledný čas 50,06 sekundy mu zajistil účast na evropském šampionátu v Budapešti. Poslední disciplínou dne byl štafetový polohový závod na 4x100 m, ve kterém svým výkonem na motýlkářském úseku přispěl k zisku šestého titulu.

Závěrem si trochu postěžoval na změnu plavek, které budou mít vliv - a již to potvrdilo toto mistrovství - na dosažení méně kvalitních časů a tím těžší plnění limitů na nadcházející evropská i světová mistrovství.