Plavecká reprezentace, ve které nechyběl domažlický rodák Martin Verner, se na čtyřdenním klání zúčastnila v Istanbulu mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Devět mužů a šest žen se přihlásilo celkem k 46 individuálním startům a dvěma polohovým štafetám.
Česká výprava byla oproti minulému šampionátu chudší o pět závodníků. Mohly za to tvrdší limity, což se mělo projevit na větší motivaci plavců a kvalitě výkonů. Poprvé se na významné soutěži plavci setkali s prodlouženými bloky, které umožňují lepší provedení tzv. atletického startu (tj. s jednou nohou vzadu)
První český rekord přišel hned v úvodní disciplíně mužů, 50 metrů volným způsobem. Z překonání maxima se radoval Martin Verner, závodník Komety Brno, jenž časem 22,02 vt. o dvanáct setin vteřiny vylepšil listopadový rekord Martina Šlechty. Do semifinále mu postup unikl o 4 setiny. Na tuto nejkratší trať se přihlásil jako doplňkovou disciplínu, včetně závodu na 50 m motýlek, kde se mu podařilo probít se do semifinále a skončil na 17. místě.
Devětadvacetiletý závodník Komety si vše vynahradil ve druhém závodním dni ve své nejsilnější disciplině 100m volný způsob.. Nejprve v rozplavbách vytvořil časem 47,51 vteřiny nový český rekord. Posunul tak vlastní tři týdny starý rekord o 31 setin. V semifinále zazářil ještě víc.V úžasném českém rekordu 46,94 vt. vybojoval účast ve finále na 100m VZ a postoupil jako šestý. Ve finále se k vlastnímu pátečnímu rekordu přiblížil na čtyři desetiny sekundy a obsadil osmou příčku.
O vylepšený čas v podobě českého rekordu v polohovém závodě na 4x50 metrů se postaralo kvarteto ve složení Martin Baďura, Petr Bartůněk, Michal Rubáček a Martin Verner jako finišmen na kraulovém úseku. Zaplavalo čas 1:35,76 a skončilo na jedenáctém místě.
Martin Verner je odchovancem domažlické Jiskry, kde začínal od pěti let pod dohledem Radky Zemanové. Dále jej formovali V. Vlček, J. Lacina, V. Jung a J. Kazimour a další.
Po základní škole odešel na plavecké gymnázium do Č. Budějovic, kde si jej po dvou letech vytipovala Kometa Brno a přestoupil na Sportovní gymnázium Botanická, na kterém i odmaturoval.
Úspěchy v Kometě Brno získává pod vedením trenéra Zdenka Tobiáše, který je zároveň trenérem nejlepšího českého dálkového plavce Rosti Vítka. Martin Verner nezahálí ani v osobním životě. Na Masarykově univerzitě úspěšně ukončil bakalářské i magisterské studium. V současné době pokračuje v doktorandském studiu.
Stále je domažlickým občanem, a to trvalým pobytem u rodičů.
Jeho snem i cílem je ještě se nominovat na olympijské hry do Anglie.