Každoročně se tohoto populárního běhu zúčastňuje řada aktérů i z domažlického okresu a zanechávají tam významnou výsledkovou stopu. Bylo tomu tak i letos, když celkově skončil mezi muži na bronzové příčce Ondřej Teska v barvách Lesů ČR, v kategorii žen do 34 let nenašla přemožitelku Vendula Peteříková z Horšovského Týna, o kategorii výše vyhrála Hana Hanzlíková z orlovického týmu Eaglovice a druhá za ní doběhla Domažličanka Stanislava Forsterová startující za SC Marathon Plzeň. Zároveň to byly tři nejrychlejší ženy v cíli napříč kategoriemi. Mužům nad 40 let vévodil Pavel Majer z domažlických Mílařů před kdyňským Martinem Sokolem z Axon Sport Teamu a nad 70 let byl nejrychlejší Karel Fait reprezentující AGP Domažlice.

Na Klatovsku se k tradičnímu závodu, který před léty založil milovník běžeckého sportu Karel Voráček, sešlo v letošním ročníku 94 běžců a běžkyň, což je druhý nejvyšší počet v historii této akce.

V hlavní kategorii mužů do 39 let zvítězil klatovský atlet Vojtěch Koželuh, jenž zvládl trať dlouhou 8,1 km v čase 29:34 minuty. Navíc ukořistil vrchařskou prémii a byl vyhlášený běžcem sousedního okresu. Na druhém místě skončil Pavel Štěpáník (30:07), bronz vybojoval již zmíněný Ondřej Teska (30:10). Vítěz čtyřicátníků Majer dosáhl času 34:31 minuty, druhý Sokol 35:20 a lídr sedmdesátníků Fait na poloviční distanci 20:45 minuty. V této kategorii ´samozřejmě´ startoval i okresní běžecký nestor, sedmasedmdesátiletý František März z Kouta na Šumavě. Doběhl do cíle za 33:44 minuty.

Mezi ženami také již jen na čtyřkilometrové trati kralovala v hlavní kategorii do 34 let Vendula Peteříková z Horšovského Týna s výkonem 17:17 minuty. Druhé a třetí místo za ní obsadily reprezentantky Atletiky Klatovy Martina Jandová a Iveta Koželuhová. V ´pětatřicátnicích´ si na prvních dvou místech připsaly skvělé časy Hanzlíková (18:16) i Forsterová (18:18).

Nejmladší účastnicí závodu byla osmiletá Lucie Staňková, naopak nejstarším běžcem stále vitální a nesmírně aktivní desetkrát starší Josef Růžička z Tatranu Železná Ruda.

„Děkujeme všem závodníkům za účast a gratulujeme k dosaženým výsledkům,“ konstatuje Karel Voráček. Šestnáctý ročník Běhu přes Vorlíky se uskuteční, pokud se nestane nic například ´koronavirově´ nepředvídatelného, 31. července 2021. „Už teď se moc těšíme,“ dodává Voráček.