Řeč je o zápasnících z klubu Wrestling TJ Holýšov, kteří sbírají nejen medailové posty na prestižních turnajích, ale na krk si věší placky i z republikových šampionátů.

Včetně zlata a titulu Mistra České republiky!

S tím se totiž vrátila Vendula Konopová z víkendového Mistrovství ČR v Plzni.

A jen těsně pod vrcholem skončila vítězná pouť její oddílové kolegyně a kamarádky Adély Stauberové, která se v krajské metropoli stala stříbrnou vicemistryní republiky.

To vše holýšovské dívky dokázaly v konkurenci 147 závodnic a závodníků z šestadvaceti českých oddílů.

„V boji o bronzovou medaili zápasili Václav Ibehej a Petr Duffek. Kluci si vedli velmi dobře, ale bohužel na stupně vítězů to nestačilo. A Michal Špirk s Davidem Stoklasou se i přes několik výher do bojů o medaile neprobojovali,“ doplnil holýšovský trenér Milan Konopík.

Ale Konopová se Stauberovou tam medailově navázaly na týden starý bronz Miroslava Čermáka také z českého šampionátu, v tomto případě však v řeckořímském stylu dospělých v severomoravském Třinci.

„Míra startoval ve váhové kategorii 97 až 130 kg. V této váze zápasilo celkem osm zápasníků a našemu borci k bronzu dopomohly tři výhry. Pak až přišla finálová porážka,“ přiblížil kouč.

A ještě o týden dříve se medailové žně pro holýšovské zápasníky urodily v Polsku. Za doprovodu trenérů Milana Konopíka a Karla Farkaše se vydalo reprezentovat své město i celé Česko šest jejich mladých svěřenců na ´VI. Miedzynarodowy turniej w zapasach o puchar burmistrza´ do Bielawy.

Nejmladší zápasnicí z klubu byla Markéta Mašková, která nastoupila ve váhové kategorii do 36 kg. „Se svými výrazně staršími protivnicemi se hrdě poprala, ale bohužel její skvělý výkon na medaili nestačil. Pro Markétu byly tyto závody premiérou,“ pochválil svoji svěřenkyni Milan Konopík.

Katrin Lea Boháčová zápasila ve velmi nabité kategorii do 50 kg a se dvěma výhrami skončila pátá. Ve váze do 65 kg Tereza Konopíková a Vendula Konopová všechny zahraniční soupeřky porazily a vybojovaly zlato a stříbro.

Přemožitelku nenašla ani Tereza Turková ve své váhové kategorii do 66 kg.

Jediný kluk ve výpravě Jan Švígler zápasil ve váze do 57 kg a skvělými výkony se probil až k bronzové medailí.

„Poslední členkou party byla Bára Bíliková, která ale nemohla pro zranění startovat, ale jela naše zápasníky podpořit,“ doplnil trenér.

Prestižního mezinárodního turnaje se zúčastnilo 168 zápasníků z 25 oddílů.