Už aby si na závody pro medaile nosili batohy a na poháry pořídili další místnost…

Řeč je o cyklistech a triatlonistech domažlického klubu Velosport, kteří víkend co víkend startují na různých závodech po celé republice a do chodské metropole se nevracejí s prázdnou.

„Prosluněnou sobotu 12. září jsme ve větším počtu zamířili do Mladé Boleslavi. Proletěli jsme se po prašných cestách, prosvištěli jsme zříceninou hradu Zvířetice a naše stopa se zapsala i do výsledkových listin. Opět jsme stoupali na bednu,“ spokojeně referuje Miroslav Kobes, který na MTB závodě ze série Kolo pro život ve středočeském městě automobilů dojel třetí mezi ´padesátníky´.

Ze stejného závodu cyklisté Velosportu přivezli i zlato, když v kategorii nejmenších závodníků do pěti let zazářil vítězstvím Petr Šindelář.

Jeho otec Petr projel cílem na sedmém místě kategorie ´třicátníků´ a 23. celkově.

O kategorii výše mezi ´čtyřicátníky´ skončil devátý Lukáš Jasan, osmnáctý Jan Nykles a 25. Rudolf Šturm.

Teď čeká chodské závodníky i role pořadatelů, protože v neděli 20. září se uskuteční jejich domácí závod MTB Čerchov. Jedná se o závod do vrchu s hromadným startem, který je součástí Poháru Plzeňského kraje horských kol.

„Čeká nás klasika. Výjezd na nejvyšší horu Českého lesa Čerchov. Centrum závodu bude v Peci pod Čerchovem na místním hasičském hřišti. V super zázemí čeká účastníky báječné občerstvení, stan Prezence závodu, parkoviště a posezení. Prezence závodníků proběhne od 11:30 do 13 hodin pro všechny kategorie. Závodníky čeká trať 12,5 km dlouhá s převýšením 514 metrů, na které nastoupají 615 metrů,“ podává za organizátory zevrubné informace Petr Šindelář

Závod je jako vždy vypsán jen pro kategorie bikerů nad jedenáct let, ale mohou se ho zúčastnit i mladší cyklisté. Nebudou však hodnoceni do pohárového bodování.

„Všichni pevně věříme, že nás nepřekvapí ani počasí ani covid-19 a všichni se v neděli sejdeme v Peci pod Čerchovem,“ dodává jeden z hlavních pořadatelů akce.

Neměla by na ní chybět ani úspěšná triatlonová reprezentantka klubu Jana Brantlová, která má za sebou nadmíru úspěšné vystoupení na největším terénním triatlonu v Česku Xterra Czech v Prachaticích. V závodě světového poháru, který byl v této disciplíně zároveň českým šampionátem, vyhrála svou kategorii a získala tím účastnické místo na mistrovství světa Xterra na Havaji v příštím roce. V celkovém pořadí si dojela pro 16. místo a vybojovala bronz v mistrovství České republiky.

Na Xterra Czech reprezentoval domažlický Velosport ještě Jakub Rádl, který i přes lehký pád nakonec uzavřel ve své kategorii první desítku.