Realizační tým české reprezentace v pondělí zveřejnil širší výběr hráčů, kteří byli pozváni na regionální tréninkové srazy v průběhu ledna a února.

Mini Winter Cup - turnaj v minihokeji pátých tříd.
FOTO: Bravo! Malí hokejisté vezou z Mini Winter Cupu bronzové medaile

„Nominace není samozřejmě konečná, nejsou tam hráči do dvaceti let, krajánci či kluci, kteří jsou aktuálně zranění,“ uvedl pro webový informační portál České rugbyové unie vedoucí týmu Pavel Chaloupka.

Rugby Šumava Nýrsko má v nominačním výběru české reprezentace XV (15s) svého zástupce díky Petru Grasslovi.Rugby Šumava Nýrsko má v nominačním výběru české reprezentace XV (15s) svého zástupce díky Petru Grasslovi.Zdroj: facebook Rugby Šumava Nýrsko & Lukáš Kváč

Mezi čtyřicítkou vybraných hráčů jsou také dva tvrďáci z první ligy. Jedním z nich je 26letý Petr Grassl z Rugby Šumava Nýrsko. „Nevím, co od srazu čekat, nervózní jsem už teď,“ řekl pro server rugbyové unie Petr Grassl. „Moc mě to ale těší a jsem rád, že zkusím něco nového,“ pokračoval odhodlaně.

Golden Cup 2022.
FOTO: Golden Cup v Holýšově si podmanili fotbalisté Klatov. Vítěz? To je jedno

„Petr Grassl je ve výběru české reprezentace. Všichni moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů,“ reagoval hrdě nýrský ragbyový klub na nominaci svého zadáka na facebookových stránkách.

Program české reprezentace započne 19. ledna večerním tréninkem v Praze na Markétě, kde se setkají hráči působící v Čechách. Totéž, jen o týden později, bude pro moravský region hostit Brno. Od 16. do 20. února Češi absolvují přípravný kemp okořeněný přátelským zápasem a následně si regionální tréninkové srazy zopakují. Pak už přijde na řadu soustředění před konfrontací s národním týmem Lotyšska a lítou řežbou ve Švédském království.

Klatovy (v bílém) ve středu vyzvou Buldoky z Řisut (modré dresy). Zápas začíná v šest hodin večer. A jde o hodně - alespoň pro Západočechy...
Klatovští hokejisté vyzvou Buldoky a už nutně potřebují urvat tři body