Plavecký oddíl Jiskry Domažlice pořádal Velkou cenu Chodska, která se v domažlickém bazénu plavala již po jedenadvacáté.

Ze 157 přihlášených závodníků z třinácti klubů bylo 23 z domácího klubu a v konkurenci se opravdu neztratili.

Jiří Císler ve své kategori vybojoval dvě stříbrné medaile, na tratích 50 metrů prsa a 100 metrů znak, a dvě bronzové za 50 a 200 metrů volný způsob. Jiří tak získal o jeden cenný kov více než jeho bratr Martin. Ten si z víkendového plaveckého klání domů přinesl dvě stříbrné medaile za 50 metrů motýlek a 100 metrů polohový závod. Na stejně dlouhé znakové trati doplaval na třetím místě.

Sedm medailí má na svém kontě i Petr Novák, který si kromě šesti stříbrných ´placek´ vyplaval v disciplíně 200 metrů volným způsobem i zlato. Na nejvyšší stupínek při vyhlašování vystoupal i Martin Šimáček, který 50 metrovou trať volným způsobem zaplaval za 29,7 vteřiny. Kromě toho svoji sbírku rozšířil o pět stříbrných medailí.

Kryštof Schröpfer také podal dobrý výkon a čtyři zlaté, stříbro a dva bronzy jsou toho důkazem. Štěstí chybělo jeho bratrovi Martinovi, když v hlavním závodě skončil po rozplavbách na čtvrtém místě. Nepopulární bramborová medaile pro něj zůstala i po finále.

Hlavního závodu na stometrové trati volným způsobemse zúčastnila i Kristina Bendová, která v rozplavbě šetřila sílu a se třetím časem se probojovala do finále, které nakonec vyhrála, a odnesla si pohár, který převzala od starosty Miroslava Macha, jenž nad Velkou cenou Chodska opět převzal záštitu.