Každý, kdo si před závodem prošel jednotlivé sekce, byl velice zaskočen obtížností každého úseku. Závod začal v 10 hodin a borci z Horšovského Týna už zajížděli první kvalitní výsledky.

Nejlépe si vedl Tomáš Kaufman, který měl po prvním kole veliký náskok a ten si udržel i v kole druhém, takže TJ Dynamo Horšovský Týn už mělo jednu zlatou trofej v kapse.

Pavel Jirsa se po prvním kole pohyboval okolo páté příčky a s tímto umístěním se nakonec musel spokojit.

Petr Šos po prvním kole ztrácel jen několik bodů na vedoucího Rosslera. Ve druhém kole měl jasný cíl, a to zajet ještě lepší výsledek. Podařilo se a Petr skončil stříbrný.

Filip Klouček, mladý talentovaný jezdec, závodí v kategorii Benjamin, ač by měl závodit v kategorii 8-9 let. Stupně vítězů mu utekly jen o kousek, ale Filip jel velice pěkně, navíc mezi závodníky, kteří jsou až o tři roky starší než on.

Želízkem v ohni týnského oddílu byl Jarda Kašpar, který chtěl prorazit mezi seniory a urvat co nejlepší výsledek.
„Úseky byly opravdu náročné. Zkušenější jezdci si s nimi poradili lépe a Jarda na bednu nakonec nedosáhl. Myslím, že jsme našemu regionu na Olomoucku neudělali ostudu a také umístění kolem bedny je skvělé. Na závěr bych za oddíl chtěl poděkovat sponzorům za podporu v tomto závodě,“ dodal k závodu Petr Šos s tím, že poslední závod před finále mistrovství ČR se jede druhý týden v říjnu v Jílové u Děčína, kde se bude v některých kategoriích bojovat o účast ve finále, které se pojede v Brně.


Výsledky:
T. Kaufman 1. místo Hobby
P. Šos 2. místo Beg. A
J. Kašpar 7. místo Senior
P. Jirsa 5. místo Hobby
F. Klouček 4. místo Benjamin

Autor: Jan Dékány