Desítka tříčlenných štafet se postavila na start jubilejního desátého ročníku Klenečského triatlonu štafet družstev.

„Letošní účast je docela velká. Sice jsme dříve měli i třináct startujících družstev, ale i deset je dost. Když to vezmete z druhého pohledu, tak tu startovalo třicet závodníků, což je při normálních triatlonech standardtní účast,“ prozradil jeden z organizátorů Karel Strnad, který neskrýval radost z dobrého počasí, které po celý den vládlo.

Start proběhl již tradičně na koupališti u hotelu Game, kde každý ze štafety absolvoval 150 metrů plaváním. Poté se závodníci postupně vydali na patnáctikilometrový cyklistický okruh a nakonec je čekaly třikrát 3 kilometry běhu. „Letošní běh jsme kvůli uzavírce silnice na Draženov vedli tímto směrem. Upustili jsme od trasy do Hamrů, protože zde vedla objízdná trasa a jezdilo zde hodně aut,“ řekl ke změně Strnad.

Zajímavý byl i samotný závod. Po plavecké části vedla štafeta Plavci ve složení Císler, Beber, Šimáček. Ti o svoji vedoucí pozici přišli v cyklistické části, kterou jasně vyhrálo trio Záhoř, Podestát Strnad. Právě tato štafeta vyhrála i celkově, když si závěrečný běh pohlídala před druhými Mílaři Domažlice.
Třetí v mužích skončili Účastníci Triathlonu ve složení Forster, Hříbal, Levička.

Smíšeným družstvům vévodil domažlický Velosport, který zastupovali Beber, Kauerová a Höll. Druzí skončili I. FCC Všeruby, za které závodili Krůta, Kovaříková a Haas.

Jediná ženská štafeta jela pod barvami Jabkoty Kdyně ve složení Brantlová, Melčová a Suastiková.

„Letos se nám podařilo sehnat i hodně sponzorů, kteří se postarali o hezké ceny a kterým bych chtěl tímto poděkovat,“ řekl Karel Strnad s tím, že děkuje i všem organizátorům za odvedenou práci.