„Co závod, to medaile. Stále se zlepšující výsledky a výkonnost nasvědčovaly, že na vrchol sezony je Vanessa dobře připravena. Ale jak každý sportovec ví, do poslední chvíle si nelze být jistý, že dnes je ten pravý den, na který se celý rok připravuje. Vanesse však jak zdravotní stav, tak i dobré psychické rozpoložení hrálo do karet a již při rozcvičování byla jasnou favoritkou soutěže,“ zářila spokojeností trenérka SG Sokol Domažlice Jana Gibfriedová.

Na mistrovství republiky se závodilo v celém gymnastickém čtyřboji a tak je k úspěchu třeba, aby závodnice měla vysoké známky ze všech čtyř disciplín.

„To ne všechna děvčata zvládají a mnohdy jedno slabší nářadí, většinou brad-la, je odsouvá z medailových pozic. To však celý závod nebyl případ Vanessy, která ke své velmi obtížné kladině a prostným do jara zobtížnila právě bradla. Navíc na MČR je výborně zacvičila,“ dodala koučka mladé hvězdičky.

Kocková soupeřky porazila o čtyři body a ke krásně zacvičeným sestavám jí po závodě přišly pogratulovat i samotné rozhodčí.

Vanessa Kocková se stala juniorskou mistryní České republiky.

Mladá domažlická sportovní gymnastka se tedy stala mistryní České republiky v kategorii juniorek B pro rok 2019 a pro ni i domažlickou gymnastiku je to opět po čtyřech letech velmi významná medaile z nejvyšší republikové akce.

Z domažlického oddílu se na mistrovství ČR z krajských přeborů kvalifikovaly ještě čtyři závodnice. V kategorii žákyň Tereza Kočí, která skončila na výborném 6. místě a patřila k nejlepším závodnicím této kategorie. Ve stejné kategorii závodila i Šarlota Bauerová, které skvěle vyšel krajský přebor a stala se přebornicí kraje, "Na MČR ale vyfasovala Šarlota jak se říká Černého Petra. Téměř nic se jí nezdařilo podle přání a skončila až v druhé půlce závodního pole," uvedla Jana Gibfriedová.

Benjamínky mistrovství byly dvě letos osmileté malé závodnice, které také splnily postupový limit. Patnácté místo Viktorie Nozarové a čtyřiadvacáté Anny Huttové na jejich prvním MČR je velmi pěkný výsledek pro tyto malé a talentované gymnastky," pochválila i je domažlická trenérka.