Závody se konaly poslední prosincový víkend a kromě sprintu volnou technikou, se bojovalo i na 10 km klasickou technikou, kde Šeller skončil těsně pod stupni vítězů na 4. pozici. K bronzu mu chyběly pouhé 2,5 sekundy.

Zpět ale ke skvostnému sprintu, který se konal první den závodního víkendu. Na distanci dlouhé 1600 metrů zajel kvalifikační čas 3:14,08 minuty, což znamenalo čtvrtý nejlepší výkon. To nejlepší si ale schoval až na finále, kam se postupně bezproblémově probojoval.

Ve finiši si počínal velezkušeně a poradil si i s jedním z hlavních favoritů na triumf, borcem ze Slovenska Peterem Mlynarem. I tento jednatřicetiletý domácí závodník se musel sklonit před dynamickým závěrem borce z Domažlicka. Jeho nejsilnější zbraň použil v pravou chvíli a po zásluze si připsal 100 bodů, které se mohou hodit v případném dalším nasazování do prestižnějších startů.

Šeller hned první víkend tohoto roku odcestoval do Švýcarska, kde v rámci OPA Cupu kvalifikaci prolétl jako druhý nejrychlejší.

V nabité konkurenci mu tentokrát stupně vítězů a finálová rozjížďka zůstaly zapovězeny. I tak 13. místo v podstupni Světového poháru značí, že se vytáhlý lyžař o svátcích klidu a míru neflákal a poctivě pracoval na budování formy.

I díky tomu si vybojoval nominaci na víkend plný sprintu, který nedaleko českých hranic v německých Drážďanech odstartoval již včerejším supersprintem, kde závodníci změřili síly na stometrové rovině.

Slavic Cup proměnil běžec na lyžích Šeller ve vítězství ve sprintu a na distančním závodě bral čtvrté místo.Zdroj: Martin SmolkaV Německu je dnes na programu sprint volnou technikou, kde se rodák z Chodova cítí jako ryba ve vodě. Zítra pak týmový sprint dvojic, kde by měl čtyřiadvacetiletý běžkař nastoupit s reprezentačním kolegou Janem Pechouškem. Konečnou nominaci do teamsprintu provede reprezentační trenér Jan Franc až na základě sobotních výsledků v individuálním sprintu.

Po skvostném startu do sezony v podání Kateřiny Razýmové a nepříjemných zdravotních obtížích během Tour de Ski, kdy nakonec musela z prestižní lyžařské akce odstoupit, fanoušci z Chodska čekají na další posun nahoru. A to již tento víkend od Luďka Šellera nebo za týden od Razýmové, která se chystá na domácí vrchol sezony běžeckého lyžování, kterým bude další podnik Světového poháru, který hostí areál v Novém Městě na Moravě, kam se vrací po čtyřech letech.

Ta by se fanouškům měla ukázat jak v sobotním závodě na 10 km klasickou technikou, tak v nedělní stejně dlouhé stíhačce.

Startu na domácím vrcholu se dočká i Šeller, který by se v sobotu krátce před polednem měl představit v závodě na 15 km klasickou technikou.

Jelikož je nedostatek technického sněhu, veškeré soutěže pojedou na zkráceném čtyřkilometrovém okruhu. To bude pro diváky paradoxně atraktivnější, protože budou mít se závodníky častější kontakt. Podpoříte lyžaře přímo na místě nebo u televizních obrazovek?