Tři mládežnické týmy extraligového Tatranu Střešovice se představily tuto sobotu v rámci oslav desetiletého výročí vzniku florbalového týmu FbC Domažlice ve sportovní hale.

S hráči předního českého týmu postupně změřili síly žáci a junioři FbC Domažlice, místo mužů domažlického družstva, které o víkendu čekaly boje v Plzni v rámci 2. kola Českého poháru, se představili hráči DDM Stod.

Těsně před úvodním zápasem starších žáků FbC Domažlice se stejně starými ´kolegy´ ze střešovického Tatranu přivítal všechny přítomné týmy a diváky domažlický místostarosta Pavel Wolf.

„Je to velmi zajímavá hra a já obdivuji především brankáře, kteří chytají bez rukavic a nebojí se sáhnout mezi hokejky útočníků,“ sdělil nám své dojmy poté, co zhlédl první třetinu úvodního duelu.

Kdo zavítal do domažlické sportovní haly, krátce po desáté hodině ranní, na úvodní utkání žáků FbC se Střešovicemi, určitě nelitoval. K vidění byl líbivý florbal se šancemi na obou stranách. V úvodní třetině si jich více vytvořili domácí hráči, bohužel nedokázali dopravit míč do branky. Pražané se postupně ujali vedení 2:0, ale do přestávky snížil Daniel Macek na rozdíl gólu.

Starším žákům FbC nevyšel vstup do druhé patnáctiminutovky, když postupně inkasovali třikrát a to ještě brankář Rudolf Kortus několika zákroky domažlický tým podržel. Navíc od pátého obdrženého gólu nenechal soupeře již skórovat.

Za stavu 1:5 se svěřenci Václava Cihly mladšího nevzdávali a po další trefě Macka, následném gólu Jakuba Kulhánka snížili na 3:5. Na začátku závěrečné třetiny to bylo již 4:5, když se trefil obránce Jakub Hrabík. Do konce utkání se již skóre nezměnilo, a tak se z těsné výhry radovali Pražané.

„Byl to dobrý zápas. Domácí nás přetlačili fyzicky, ale my jsme dokázali vsítit gól navíc, takže jsem spokojený. Vzhledem k tomu, že zítra nás čeká mistrovský ligový zápas, nechal jsem některé hráče doma a tak dostali příležitost ti, co si v lize moc nezahrají. Navíc jsem se musel obejít bez šesti hráčů, kteří v této sezoně přešli do dorostu,“ zhodnotil duel trenér žáků Střešovic David Podhradský, jehož tým pokaždé v posledních pěti letech stál na MČR na „bedně“.

„Můžeme litovat zahozených šancí. Kdybychom je proměnili, určitě bychom vyhráli,“ okomentoval průběh Láďa Kulhánek, jeden z dvojice trenérů domažlických mladých florbalových nadějí. A to ještě netušil, že jej po skončení odvetného zápasu osloví skaut Střešovic s nabídkou, zda by jeho syn Jakub neoblékal dres Pražanů. Zda mladý talentovaný hráč v Praze zakotví, Vás budeme ještě informovat.

Ve druhém duelu potvrdili roli favorita dorostenci Tatranu, kteří porazili domažlické juniory vysoko 7:2, když o výhře rozhodli v první třetině, kterou vyhráli 4:1. Branky Domažličanů zaznamenali Vojtěch Kalčík a Mikuláš Černík.

A odvetné zápasy Domažličanů s ´Pražáky nabídly zajímavé střetnutí. Starší žáci FbC vedli nad mladými hráči Střešovic už 5:1, nakonec podlehli soupeři 5:6.

Obdobně smolné utkání sehráli domažličtí junioři, když po dvou třetinách vyhrávali 1:0, ale v závěrečné patnáctiminutovce třikrát inkasovali a prohráli 1:3.

Autor: Karel Fait