Řadu napínavých soubojů a pohledných akcí přinesl víkendový basketbalový turnaj veteránů a zároveň mistrovství západních Čech mužů nad 40 let, které hostila za účasti šesti týmů sportovní hala TJ Jiskra Domažlice. Hráči všech zúčastněných družstev, ačkoliv již překročili ´čtyřicítku´, ukázali, že to stále s míčem na palubovce umí.
Velkým zpestřením turnaje byl start chorvatského hráče Cetiny v dresu Přeštic. Ten dříve hrával spolu s Goranem Petrovičem za Cibonu Záhřeb, se kterou dokonce zvítězil v Poháru mistrů. V prvním finálovém zápase podlehli v Madridu domácímu Realu o 26 bodů, v domácím prostředí však zabojovali, zvítězili o 27 bodů a radovali se z celkového triumfu.
Vítězem víkendového basketbalového veteránského klání se stali košíkáři karlovarské Thermie, kteří v souboji o prvenství zdolali Klatovy 39:33. Karlovy Vary zároveň měly ve svém středu nejstaršího hráče turnaje Otakara Bartoška, bývalého ligistu Orbisu Praha. Ten tentokrát působil jak na palubovce, tak i v roli kouče. Duel o bronz vyzněl pro plzeňský tým Kebrle, jenž přehrál Přeštice 60:53. Utkání o páté místo pak vyhrály ´Mariánky´ posílené o Václava Forsta, když zdolaly domažlickou Jiskru 44:35.
V rámci turnaje sehrály na domažlické palubovce seniorky české reprezentace přípravný zápas na blížící se světový šampionát veteránek, který hostí začátkem července Praha.
„Turnaj se vydařil ke spokojenosti všech. Na palubovce se potkali hráči, kteří spolu či proti sobě v mládí hrávali. K vidění tak byly tvrdé bitvy a nechyběly ani emoce, které ke každému sportu ostatně patří. Potěšila nás rovněž pochvala za dobrou organizaci od Stanislava Křiváčka z Klatov, který pořádá MČR veteránů. Rád bych touto cestou poděkoval panu Delastrádovi za vynikající občerstvení, Vaškovi Pelnářovi, sponzorům a všem, kteří se podíleli na vydařeném turnaji,“ neskrýval radost hlavní organizátor víkendového basketbalového klání Karel Kuška, který spolu s Pytlíkem a Podubeckým obstaral roli rozhodčích.
Další ročník, v pořadí již třiadvacátý, mistrovství západních Čech uspořádá v příštím roce plzeňský tým Kebrle v čele s Jiřím Mžikou, jenž jeden čas trénoval A-tým domažlických basketbalistů.
Barvy domažlické Jiskry hájili: Jan Halík, Rostislav Fencl, Jiří Štangl, Michal Drozda, Josef Kitzberger, Ivan Murín, Peter Hlaváč, Víťa Pohanka a Martin Konicar.