Tým APM 2 se po minulém kole propadl v tabulce o skóre na druhou příčku za Seniory, a tak měl v utkání proti zíchovským Puklům za cíl nejen zvítězit, ale rovněž při tom dosáhnout co nejvyššího náhozu. I druhý z aktérů zápasu měl zvýšenou motivaci – Puklové totiž chtěli odčinit předchozí překvapivou prohru s Véna teamem… V důsledku toho se na drahách kdyňského Bowling baru odehrál velice kvalitní a i přes konečný rozdíl více než sta kuželek poměrně dramatický duel, v němž oba týmy dosáhly svého letošního maxima.

Utkání rozehráli favorité v dresu APM 2 ve velkém stylu a do ´poločasu´získali náskok 134 bodů (876:742). Jejich vysoký nához 876 kuželek, na kterém měli největší zásluhu ´dvoustovkaři´ Robert Babor (210) a Miroslav Kest (209), sliboval dokonce prolomení hranice 1700 bodů za zápas, což se dosud žádnému týmu v KBL nepodařilo. Slabší druhá dráha však APM 2 vrátila na jejich ´standard´. Zíchov Pukl´s byl po celou dobu vyrovnaným soupeřem a druhé kolo dokonce o 31 kuželek vyhrál. Dařilo se zejména Vojtěchu Chvalovi a Miroslavu Šibilovi. Náskok APM 2 z první dráhy se však ukázal jako rozhodující a favorit tak splnil oba dva své cíle.

Ke splnění toho druhého však dvojce ´ápéemka´ výrazně pomohli sami Senioři, kteří se proti poslednímu celku tabulky APM Girls dostatečně nevyburcovali a k přesvědčivé výhře jim stačil i podprůměrný výkon. Na špici tabulky tak museli nejvyšší příčku na zimní přestávku přenechat svým největším rivalům APM 2.

V poslední dohrávce byli jasnými favority APM 1 proti předposledním Hasičům. Papírové předpoklady ale byly hned od začátku postavené na hlavu a od prvního až do předposledního hodu celého utkání Hasiči vedli. Během utkání si vybudovali až stotřicetibodový náskok, o který ale v samotném závěru trestuhodně přišli a nakonec odešli poraženi o pouhých dvacet kuželek…

Kdyňská bowlingová liga pokračuje po zimní přestávce 12. ledna 2010.