V písečném prostředí u města Al Ain je areál pro vodní slalom. Na závěr soustředění se jezdí poměřovací závod. Letos to bylo 28. 2. 2018 a závod měl název Wadi Adventure Open 2018.

Závodníci si zde porovnávají své dovednosti před nominačními závody v hlavní sezoně.

Jana Matulková startovala v kategorii kanoe ženy s dalšími 9 závodnicemi ze čtyř zemí. Závody byly rozděleny na dopolední a odpolední. Jely se vždy 2 jízdy a započítávala se úspěšnější jízda do celkového pořadí.

Jana jela první jízdu hezky a skončila druhá za svou kolegyní Terezou Fišerovou. Ve druhé jízdě se jí už tolik nedařilo a před Janu se dostala i ruská závodnice Polina Muhkgaeva.

Odpoledne to vypadalo, že Jana dopolední trend neudrží. Po první odpolední jízdě byla osmá, ale druhá jízda se opět vydařila a Jana skončila přesně jako dopoledne na třetím místě.

V zahraničí již delší dobu ví, že s Čechy se musí počítat. Celkově závod vyhrála česká závodnice Tereza Fišerová, druhá byla Ruska Polina Muhkgaeva a na třetím místě v celkovém hodnocení skončila Jana Matulková.

Úvodní závod před hlavní sezonou 2018 tak Janě vynesl umístění na „bedně“ a loňské výborné výsledky nominaci mezi ´krajánky´ v anketě Sportovec Domažlicka 2017.

Autor: (hoj)