Nařízení vlády a vyhlášení nouzového stavu ale mění situaci každým dnem a krajský přebor v přespolním běhu se přesouvá na neurčito.

Jelikož nouzový stav platí od čtvrtečního vyhlášení 30 dní, tak nepřipadá v úvahu ani konání tradičního a hojně vyhledávaného Běhu Koutem, který byl naplánován na 4. dubna. Mnohými místními legendami, běžeckými nestory, ale i mladými výkonnostními atlety je považován za vrchol běžeckého jara. Běžci jsou smutní, stejně jako zástupci a nadšenci ostatních sportovních odvětví, ale v zájmu všech by momentálně měl být zdravotní stav a v rámci možností co nejrychlejší restart k běžnému režimu.

V případě pozitivního vývoje situace se běžecký kolorit na Chodsku znovu sejde koncem dubna na Běhu Škarmanem. Ale to je v tuto chvíli opravdu hudba vzdálené budoucnosti. Zda se bude termínová listina seriálu nějak výrazně měnit, se bude rozhodovat až v následujících týdnech s ohledem na závažnost situace.

Běžci pokračují v přípravě, mění závodní plány a až se sezona rozjede bez větších omezeních, tak se jistě můžeme těšit na skvělé výkony. Méně závodů, znamená více tréninků. I když při současném uzavírání sportovišť, i toto muže být problematické. Každopádně pohyb v lese je zdraví prospěšný.