Po roce se vrátili junioři florbalistů FbC Domažlice do II. ligy a slavili velmi úspěšný comeback. V litvínovské sportovní hale zdolali nejprve domácí tým 5:4 a poté porazili 8:5 odvěké rivaly z Karlových Varů. Velkou zásluhu na tom měl patnáctiletý Jakub Kulhánek, který navlékl na ruku kapitánskou pásku. Svou roli zvládl na jedničku, když v obou zápasech předvedl výborný výkon. Proti Litvínovu zaznamenal gól a přihrál na vítěznou trefu Danielu Mackovi. Proti Karlovým Varům skóroval dvakrát a dvě branky spoluhráčům připravil.

FbC Domažlice – Litvínov
5:4 (0:1, 4:0, 3:1)

V brance jak proti Litvínovu, tak i v duelu s Karlovými Vary dostal důvěru Rudolf Kortus, žákovská jednička.

„Ruda je v současné době ve formě, což potvrdil nejen v přátelských duelech proti Střešovicím, proto jsem ho na oba zápasy postavil do branky,“ vysvětlil důvod nominace na gólmanském postu trenér domažlických juniorů Václav Cihla mladší, který do Litvínova vzal s sebou další tři starší žáky, útočníky Jakuba Kulhánka, Daniela Macka (posila z Karlových Varů) a obránce Martina Andrleho.

Zpočátku se domažličtí hráči trochu hledali, nemohli se dostat na polovinu soupeře. Ten si naopak vytvářel šance, naštěstí pro domácí byl laxní v zakončení. Po několika gólových příležitostech se přesto dočkali – 0:1. Tento stav platil po první třetině.

Ve druhé patnáctiminutovce se Domažličanům povedl dokonalý obrat. Nejprve po přihrávce Jakuba Hrabíka srovnal na 1:1 Ondřej Baroch, aby poté si oba hráči role vyměnili – 2:1. Následně Hrabík našel ideálně nabíhajícího Vojtu Kalčíka, který rovnou z běhu ´vymetl´ šibenici – 3:1. Aby všemu nebylokonec, Miroslav Kopecký rozehrál trestný úder a Jakub Kulhánek trefil přímo růžek litvínovské branky – 4:1.

Na začátku závěrečné třetiny měli svěřenci Václava Cihly výhodu početní převahy 5 na 3, ale záhy se zbytečně dvakrát vyfaulovali a přesilovku hrál Litvínov, který ji využil – 4:2.

Chvíli nato byli Domažličané opět v oslabení a znova inkasovali – 4:3. Navíc v čase 14:05 min. hosté vyrovnali na 4:4.

V té chvíli by se domažlických juniorů ´krve nedořezal´, ztratit takhle třígólový náskok. Neuplynulo však ani šestnáct vteřin a střelu Kulhánka dorazil za záda litvínovského gólmana Daniel Macek, který tak rozhodl o zisku tří cenných bodů.

K.Vary – FbC Domažlice
5:8 (2:3, 1:4, 2:1)

Domažličané se po gólech Macka (asistence Kulhánek) a Mikuláše Černíka (Baroch) ujali dvougólového vedení.

Domácí se nevzdali a brzy srovnali na 2:2. Poté Kalčík poslal míč před branku a při následném závaru napotřetí protlačil míček do sítě Jiří Král, když vymetl šibenici – 2:3.

Na začátku druhé třetiny Karlovy Vary vyrovnaly. Poté přišlo oslabení domažlických juniorů, ve kterém střelu Barocha na branku chytře tečoval Kulhánek – 3:4.

Uplynulo pár minut a Baroch po přihrávce Černíka zvýšil na rozdíl tří gólů. Následně Kulhánek využil ideální spolupráce s Mackem – 3:6. Těsně před přestávkou domácí potrestali chybnou rozehrávku hostů – 4:6.

V závěrečném dějství se nabídla výhoda početní převahy hráčům Domažlic. Důvěru trenéra Cihly dostal coby náhradník Martin Andrle a po přiťuknutí Kulhánka přehodil brankáře bekhendem – 4:7.

Poté sice Karlovy Vary potrestaly vyloučení juniorů FbC, ale poslední slovo měl Baroch. Ten osmým gólem po vybojování míčku Králem přidal osmý gól a definitivně pečetil zaslouženou výhru juniorů z chodské metropole.

FbC Domažlice: Rudolf Kortus – Jakub Hrabík, Mikuláš Černík, Martin Vondrovic, Martin Almann – Jiří Král, Ondřej Baroch, Vojtěch Kalčík – Daniel Macek, Jakub Kulhánek, Miroslav Kopecký a Martin Andrle. Trenér: Václav Cihla ml.

Autor: Karel Fait