Všichni čtyři závodníci se sešli v jedné soutěžní skupině, což zpočátku způsobilo problém pro pomocný tým, jelikož nastupovali na své pokusy ve dřepu hned za sebou. Navzdory těmto prvotním technickým problémům zvládli staňkovští powerlifteři krajské mistrovství velmi dobře.

Jan More vyhrál kategorii do 74 kg celkovým výkonem 592,5 kg. Tento výsledek mu také pomohl k prvnímu místu mezi juniory a v absolutním pořadí všech závodníků k celkovému třetímu místu. Honza zvládl v dřepu 210 kg, když mu další pokusy na 222,5 a 230 kg rozhodčí neuznali pro nedostatečnou hloubku. V tlaku na lavici si však zlepšil osobní rekord na 152,5 kg. A v mrtvém tahu pak vytáhl 230 kg.

Čtrnáctiletý dorostenec Karel Rada měl všechny pokusy platné a ve všech třech disciplínách si navíc zlepšil osobní maxima na 190 kg v dřepu, 97,5 kg v tlaku, a na 190 kg v mrtvém tahu. Celkem to dalo 477,5 kg a 5. místo v kategorii.

Další dorostenec Václav Vostracký začal dřepem na 170 kg. Poté si zlepšil tlak na lavici na rovných 100 kg a pozvedl 180 kg v mrtvém tahu. Tímto dosáhl celkového výkonu 450 kg, který stačil na 6. místo v kategorii.

Nejstarší ze staňkovských trojbojařů Luboš Rada dřepl s činkou o hmotnosti 190 kg, v benčpresu vytlačil 125 kg, v pozvedu pak vytáhl 220 kg. Celkových 535 kg zajistilo Lubošovi 2. místo v kategorii do 83 kg.

V soutěži družstev obsadili staňkovští trojbojaři skvělé druhé místo za domácími ze Sedlčan. Tímto oblastním mistrovstvím také skončila fáze kvalifikačních soutěží pro republiková mistrovství v sezoně 2016. Většina borců ladí formu právě na tato klání. V dalších závodech se k nim přidají trenér a nejúspěšnější staňkovský závodník Karel Rada st. a navzdory nynějším zdravotním problémům snad i Tomáš Tauer. ⋌(eš)