Letošní sezona českého rallysprintového šampionátu pokračovala druhým podnikem Rally Vyškov.

Do souboje s časem na sedmi rychlostních zkouškách o délce 67 kilometrů se vydalo celkem 67 posádek. Na startu ani tentokrát nechyběl meclovský Karel Trněný, kterého tradičně na sprintu navigoval německý spolujezdec Christian Doerr. Trať ve Vyškově Trněnému a jeho speciálu Škoda Fabia WRC sedí, což dokazuje třetí místo celkově s minimálním odstupem na vítěze a k tomu dvě prvenství v rychlostních zkouškách.

,,Vyškov byla pro nás velká paráda. Nejen že patří k našim oblíbeným soutěžím, ale také svým charakterem vyhovuje naší postarší Fábii WRC. Od úvodní zkoušky se nám podařilo zachytit tempo soupeřů, které opět bylo doslova strhující. Hodně nás potěšilo i vítězství na dvou měřených testech, jen je trochu škoda, že úsek, který našemu vozu moc nevyhovoval, se jel hned třikrát. Je také hodně znát, že po velké zimní přestávce jsem se postupně dostal do tempa a s každým odjetým kilometrem je to lepší a lepší. Třetí místo v cíli soutěže bereme jako obrovský úspěch. Opravdu nepamatuji tak těsný souboj o první tři místa, musel bych hodně dlouho pátrat v paměti. Náš tým teď čeká příprava na Rallye Český Krumlov, kde samozřejmě nebudeme chybět, navíc tento soutěžní víkend bude o to náročnější, že se v sobotu večer tým přesouvá na východ Slovenska, kde se uskuteční druhý závod FIA International HILL CLIMB Cupu nedaleko Košic na vrchu Jahodná. Úvodní díl tohoto evropského seriálu v závodech automobilů do vrchu v Polském Bieszczadzku pro nás nedopadl dobře vinou techniky,“ rozpovídal se Karel Trněný nejen o Vyškově.

Vítězi Rally Vyškov se stala posádka Fordu Fiesta R5 Odložilík/Tureček před talentovaným Marešem se spolujezdcem Hlouškem na Škodě Fabia R5. Vítěznou posádkou v hodnocení Rallysprint série s jednou poháněnou nápravou byla dvojice Semerád/Hlávka s Peugeotem 208 R2. Rallysprint sérii teď čeká vinou zrušeného podniku v Mostě přestávka až do 28. 7., kdy je na programu téměř domácí Invelt Rally Pačejov. Třetí díl ´velkého´ šampionátu ve vícedenních soutěžích má o víkendu na programu Rallye Český Krumlov. Pohled do seznamu přihlášených posádek slibuje zajímavou podívanou včetně posádek z domažlického okresu Trněný/ Pritzl (Škoda), Tuček/Dufek (Mitsubishi) a Frei/Šlegl (Škoda).

Radek Svozil, Robert Babor