Sedm, pět, z toho šest a nic!

To není ani zapeklitá matematická úloha, ani svědectví o aktuálním zešílení autora, ale stručný popis účinkování posádky Karel Trněný / Christian Doerr na zřejmě závěrečné letošní automobilové soutěži v českém šampionátu sprintrally pod názvem 1. Futures Contproduct Rally Moravia 2020.

Tuzemsko-německý pár v kokpitu špičkového speciálu Ford Fiesta R5 totiž obsadil mezi 88 startujícími posádkami v první rychlostní zkoušce sedmé místo, ve druhé RZ pátou příčku, což znamenalo posun v průběžném celkovém pořadí na šestý plac, a ve třetí ´erzetě´ už do cíle nedojel.

Na vině odstoupení byla vcelku banální závada – spadlý řemen…

Trněný s rallysprintovým parťákem Doerrem (ve ´velkém´ mistrovství republiky ve vícedenních soutěžích sedá na místo spolujezdce Václav Pritzl – pozn. aut.) tak neabsolvovali ani polovinu z celkem šesti rychlostních zkoušek bývalé Rally Jeseníky, letos pod novým názvem.

„Do Šternberka jsme s Christianem odjížděli natěšeni po roční pauze, když se soutěž v loňském roce neuskutečnila. Organizátoři připravili dva průjezdy tří rychlostních zkoušek. Některé zůstaly zachovány z předchozích ročníků, jiné úseky byly zcela nové. Nám se zde v předchozích třech ročnících vždy dařilo, pokaždé jsme ještě se Škodou Fabia WRC dojeli na třetím místě. Letos jsme ale zvolili Fiestu R5, se kterou startujeme celý letošní rok v rámci rallysprintového poháru P2+,“ říká Karel Trněný a dál popisuje průběh rally i s předčasným koncem: „Povedl se nám hned úvod soutěže, kdy jsme tentokrát na první zkoušce neztratili a na druhé RZ přišlo zrychlení. Za vedoucí posádkou byla naše ztráta jen 2,5 vteřiny. Na třetí jsme pořádně zatáhli, moc se nám líbila a jelo se doslova parádně. Zkrátka nám seděla. Bohužel nás před koncem RZ přibrzdil alarm a kouř z motorového prostou, zapříčiněný spadlým řemenem. Tím pro nás dobře rozjetá soutěž skončila. Zjistili jsme, že příčinou spadlého řemenu byla kladka na klice. Je to pro nás oba obrovské zklamání, cítili jsme se moc fajn. Zvlášť, když to asi bylo nejspíše poslední letošní svezení. Závěrečný podnik Rallysprint série ve Vsetíně už byl díky nepříznivé situaci s covidem zrušen. Tím pádem jsme obsadili v rámci Poháru P2+ konečné šesté místo, což v dané konkurenci, která se letos sešla, lze považovat za úspěch.“

Robert Babor, Radek Svozil