V Rothu startovalo celkem 3 400 jednotlivců a k tomu 650 štafet. Zelenka se na start nejstaršího dlouhého triatlonu v Německu poprvé postavil už vloni.

,,Jenže tehdy jsem zanedbal občerstvování při běhu. Po plavání a kole jsem se ocitl v jakési euforii a běh hodně podcenil. Jenže maraton znamená dalších čtyři až pět hodin. Následně jsem skoro zkolaboval a závod nedokončil,“ vzpomíná. Neúspěch po takřka čtyřech kilometrech plavání a dalších sto osmdesáti v sedle kola jej tehdy hodně mrzel. „Zvlášť, když se z toho člověk za hodinu probral a zjistil, že kdyby si někde odpočinul, mohl závod dokončit, byť třeba o hodinu déle. O to to bylo letos horší, když jsem věděl, že už jsem to jednou nedokončil,“ dodává.

Letos už ale Jan Zelenka chybu neopakoval a závod, na který jej doprovodili Tomáš Franc, Martin Sokol a Josef Tauer, dokončil za dvanáct hodin a padesát devět minut. „Znamená to pro mě splněný sen, protože dlouhý triatlon mi chyběl do sbírky,“ říká jeden z prvních členů triatlonového oddílu ze Kdyně.

Na dlouhý triatlon se po desetileté pauze připravoval celé čtyři roky. Rozhovor s Janem Zelenkou přineseme příští týden.