Po sobotním závodu družstev se v neděli 3. srpna uskutečnil pátý díl Západočeského poháru v triatlonu pořádaný Spartakem Klenčí.

Na Babylonském koupališti se sešlo k 500 metrů plavání 29 závodníků. Byly zastoupeny všechny kategorie, i když v loňském roce se zúčastnilo více závodníků, což rozhodně nemělo vliv na kvalitu výsledků. Druhá část byla 26 km dlouhá cyklistická trať za plného silničního provozu z Babylonu na hřiště Spartaku Klenčí. Zde závodníky čekal pětikilometrový běžecký úsek po silnici z Klenčí do Trhanova a zpět. Všechny kategorie měly stejně dlouhou trať.

Suverénně zvládl všechny etapy závodu Norbert Švarc z SKPP Domažlice časem 01:10:52, který cyklistickou i běžeckou část absolvoval osamoceně. Za Švarcem se vytvořila šestičlenná skupinka, kde se nejrychlejším během dostal na celkové druhé místo Milan Ungr ze Slavie VŠ Plzeň a zvítězil v kategorii veteránů časem 01:12:43. Jako třetí doběhl příbramský Jan Ďuk časem 01:13:24.

„Norbert Švarc svým vítězstvím potvrdil svoji výkonnostní třídu a nenašel žádného přemožitele. Se svým šestým místem jsem spokojen. Příští rok s kamarády pořádně potrénujeme a bude to mít Norbert těžší,“ svěřil se Karel Strnad, předseda triatlonu v Klenčí, který také závodil. V dorostenkách zvítězila A. Jelínková, ve veteránech M. Ungr, ve veteránech nad 50 let S. Cibulka, v ženách D. Konrádyová.

Všichni závodníci si pochvalovali práci pořadatelů a skupiny poskytující servis v čele s Ludmilou Hojdovou.

Autor: Dana Herbriková