Plojhar, který závodil prvním rokem v kategorii juniorů, bral v rámci Českého poháru třikrát třetí místo, jednou se umístil na stříbrné pozici a jednou vystoupal na stupínek nejvyšší. Třešínkou na dortu byl start na Evropském poháru v chorvatském Záhřebu. Tam se ukázal v dobrém světle a třináctou příčkou vybojoval svůj dosavadní nejlepší výsledek v závodě evropského formátu. Stylovou tečku za sezonou udělal v Žamberku, kde se koncem září stal juniorským mistrem republiky v duatlonu, kde se kombinují běh a cyklistika.
„Celkově jsem s průběhem sezony spokojený. Díky kvalitním soustředěním a přípravě jsem se zlepšil v cyklistické části, kde jsem oproti minulým sezonám získával. Mrzí mě pouze to, že jsem se neprobojoval na Mistrovství Evropy juniorů," hodnotí první sezonu v juniorské kategorii mladý talent z Domažlic.

Za úspěšnou sezonu vděčí student Sportovního gymnázia v Plzni především trenérovi Zbyšku Zemanovi, který v současné době už spřádá plány na příští rok. Cílem pro Tomáše bude start na několika podnicích Českého poháru, co nejlepší výsledek na republikovém šampionátu a především závody v zahraničí. Vrcholem by měla být juniorská „Evropa", kde by díky slušným výsledkům z letošního roku měli startovat hned tři závodníci z naší země, což je pro Tomáše velká šance. Cesty domažlického triatlonisty by se také měly ubírat do sousedního Německa, kde by se chtěl prosadit v druhé bundeslize a zažít závody s daleko větší konkurencí, než je tomu například v Českém poháru.

„Přes zimu se chci pustit do jednání s některým z německých týmů a pokusit se zajistit si možnost startu v druhé bundeslize, kde se na startu jednotlivých závodů sejde až sedmdesát borců. Největší rezervy mám v plavání, na kterém hodlám zapracovat, abych se dokázal prosadit i na závodech za hranicemi. Zároveň beru v potaz, že mě na jaře čeká maturita, která výrazně ovlivní přípravu na triatlonovou sezonu," prozrazuje plány do budoucna. V současné době je domažlický triatlet v první fázi přípravy. Tréninky jsou zaměřeny především na objemy a sílu.

Plojhara v příštím roce kromě triatlonových bojů čeká i zkouška dospělosti, která by měla završit jeho čtyřleté působení na Sportovním gymnáziu v Plzni . Za tu dobu získal řadu sponzorů, kteří ho podporují. Za pomoc vděčí Krajskému úřadu Plzeňského kraje, který podporuje sportovní činnost mládeže, společnostem F1 GAS, Dotiko s.r.o., Konstruktpol s.r.o., kavárně VCaffé, českému výrobci sportovního oblečení Arex a obchodu Sport Podestát. (ova)