V Peci pod Čerchovem se sešlo čtyřicet šest borců různých věkových kategorií i výkonnosti, kteří se hodlali postavit náročné trojkombinaci sportů. První disciplínou bylo plavání, které se odehrávalo v rybníku Mlýneček. Zde po absolovování 400 metrů následovalo depo a přechod na cyklistickou část, která vedla po lesních a polních cestách a měřila 15 km. Po tomto náročném martyriu přišla na závěr třešnička v podobě 2,5 km běhu po loukách v okolí Pece. Cíl byl stejně jako depo mezi cyklistickou a běžeckou částí nedaleko chaty Lesana.

Na startu byli triatlonisté, atleti, plavci, cyklisté, ale taktéž milovníci jiných sportů a hobby závodníci. Plaveckou část si podmanila Kristina Bendová startující za Policii ČR, která jediná plavecký úsek zvládla pod hranicí šesti minut, konkrétně za 5:53. Druhá z vody vylézala teprve patnáctiletá Adéla Štěrbová z Dýšiny, která plavala jen o sedm vteřin pomaleji. Třetí se z Mlýnečku vynořil pozdější vítěz celého závodu Martin Hříbal, reprezentující Velosport Domažlice. Čtvrý si pro kolo běžel loňský vítěz Miroslav Benda. „Z vody jsem vylézal třetí, ale zdržel jsem se v depu, takže jsem do cyklistické části vyrážel s Bendou a Procházkou," popsal průběh po první disciplíně Hříbal.

Na čele závodu se tak vytvořila silná trojice, kterou ´tahal´ Benda. V prvním stoupání se jelo ostré tempo, které nevydržel Jiří Procházka z TTK Slavia VŠ Plzeň. „V druhém stoupání jsem ´cuknul´, ale Míra mě po chvilce sjel. Poté se zachoval fair play a upozornil mě na nebezpečný kamenitý sjezd, ve kterém jsem mu paradoxně mírně poodjel a vytvořil si náskok na běh, což bylo mým cílem. Běžecká část pro mě, ´neběžce´, byla velice náročná, ale naštestí jsem náskok udržel," prohlásil vítězný Hříbal. Šestadvacetiletý borec zvládl terénní triatlon za 1:01:28, na Bendu čekal v cíli šestadvacet sekund. O další minutu zpět proťal cílovou pásku triatlonista Procházka.

Z žen byla nejrychlejší mladičká Alexandra De Sousa, startující za atletický oddíl Mílaři Domažlice. Bývalá plavkyně se ukázala hlavně v běžecké části, kde předvedla šestý nejlepší výkon a i v plavání se vešla do TOP 10. V konkurenci mužů se sedmnáctiletá atletka umístila na 14. místě. Těsně tak nestačila na svého trenéra Jiřího Královce, který ji překonal o třičtvrtě minuty. Alexandru na stupně vítězů doprovodily sestry Štěrbovy z Dýšiny. Třináctiletá Michaela dokončila v čase 1:15:49. O dva roky starší sestru Adélu, druhou po plavání, porazila o minutu a půl.

„Letos se povedlo počasí, na závod bylo příjemně a proto bylo k vidění více kvalitnějších výkonů než třeba loni. Těší mě i to, že nikdo nezabloudil a nestěžoval si na značení. Nově jsme upravili depo s držáky na kolo, bylo přehlednější a lépe vybavené," neskrýval radost ředitel triatlonu Karel Vohradský.

Skvělou atmosféru dokresloval fakt, že byla zajištěna hudba a moderátor akce. Pro závodníky bylo zajištěno dostatečné občerstvení a díky sponzorům i hodnotné ceny. Organizátoři by chtěli poděkovat Obci Pec, Aisin Písek, Bohemia Sekt Starý Plzenec, Rockpoint Plzeň a Prazdroji Plzeň. ⋌Autor: Ondřej Váchal