Již šestnáctý ročník Memoriálu Ing. Radoše pořádali domažličtí judisté.

„Tento turnaj každoročně pořádáme na počest našeho prvního trenéra juda Ing. Petra Radoše, který tragicky zahynul 19. listopadu 1992 při autohavárii.

Většina současných trenérů judoclubu v Domažlicích jsou odchovanci právě trenéra Petra Radoše,“ vysvětlil význam memoriálu Pavel Forst, trenér domažlických judistů a podotknul, že všichni závodníci, trenéři, rozhodčí a rodiče uctili jeho památku symbolickou minutou ticha a až poté se pustili do prvních zápasů.

Závody se odehrávaly v jedné z tělocvičen základní školy Msgre B. Staška, kde byly připraveny dvě katany. To znamenalo, že probíhaly dva zápasy najednou. Z celkového počtu 140 judistů bylo 34 z místního judoclubu a na získaná umístění mohou být právem hrdí. Domažličtí získali neuvěřitelných 28 medailí.

První místo a zlatou medaili vybojovali Alena Strádalová, Tereza Forstová, Dominika Hálková, Aleš Karas, Tomáš Plojhar a Jakub Kabourek.

Stříbrné trofeje získali Barbora Zemanová, Kamila Forstová, Anna Černá, Žaneta Janečková, Vítězslav Hájek, Michal Štefek, Petr Šerlovský, František Virka, Dominik Votava, Martin Hranai a Martin Bureš.

Třetí místa obsadili Karolína Hynčíková, Renata Routová, Jaroslav Hájek, Matěj Petráček, Jaroslav Rout, Jan März, Frank Bartoš, Jan Hošťálek, Jakub Kulhánek, Pavel Váchal a Martin Kolář, vnuk pana Ing. Petra Radoše.

„Blahopřeji všem medailistům, ale také dalším účastníkům, kteří přes velmi dobrý výkon skončili na neoblíbeném čtvrtém místě, jmenovitě Vojtěch Höll, Adam Leroch, Martin Valečka, David Janeček, Jakub Antoš a Marek Ševčík. Děkuji rodičům, ostatním členům a trenérům judoclubu za pomoc při organizaci a průběhu turnaje. Vše klaplo na výbornou a všichni účastníci odjížděli s pocitem příjemně stráveného dne. Zvláštní poděkování patří také sponzorům a manželům Hájkovým, kteří se vzorně postarali o občerstvení. Již nyní se těším na další ročník,“ dodal Pavel Forst.