Jana Matulková s Denisem Wendlem ukázali, že Horšovský Týn má kvalitní líheň špičkových jezdců. Přivezli dohromady tři tituly českých šampionů a po jedné stříbrné a bronzové medaili.

V pátek se jelo MČR družstev, v sobotu šampionát jednotlivých kategorií a páté pokračování Českého poháru a v neděli MČR do 23 let a šestý závod Českého poháru.

Jana Matulková z Borovice, odchovankyně vodáckého oddílu Sedmička Horšovský Týn a nyní závodící za nejlepší tuzemský tým Dukla Brandýs nad Labem, v pátečním klání zvítězila společně s Terezou Fišerovou a Martinou Satkovou v týmové kategorii 3x C1 ženy.

„To byl pro děvčata zisk první zlaté medaile a titulu Mistryň České republiky ve vodním slalomu v kategorii kánoí 3 x C1. Jana pak opět s Martinou Satkovou a s Bárou Karlíkovou v kategorii družstev na kajaku 3 x K1 ženy získala ještě bronzovou medaili,“ popsal úvodní medailovou žeň své ještě nedávno oddílové svěřenkyně trenér Sedmičky Ladislav Hojda.

Horšovskotýnští závodníci Denis Wendl, Samuel Wendl a Daniel Kuneš v kategorii 3 x C1 muži vybojovali 12. místo.

„Přestože na této těžké vodě nemají dostatek zkušeností ukázali, že jsou pro každého těžkými budoucími soupeři,“ dodal Hojda.

V sobotu nastal boj o individuální medaile a zde maximálně zabodovali Denis Wendl s Vítkem Pohankou z Klatov v kategorii C2 muži. Zlatý triumf oba závodníci zopakovali i o den později a stali se mistry republiky do 23 let v kategorii C2 muži.

Jana Matulková zajela v sobotu čistou a rychlou jízdu a výsledkem byla velmi cenná stříbrná medaile z MČR v kategorii C1 ženy.

„V neděli to pak bylo na těžké vodě sedmé místo,“ doplnil poslední výsledek úspěšné vodní slalomářky horšovskotýnský kouč.

Denis Wendl si vyjel v jednotlivcích v kategorii C1 muži v sobotu 31. místo a v neděli 24. místo.

Alexandra Vrbová závodící také za horšovskotýnskou Sedmičku v kategorii K1 ženy skončila v sobotu na 20. místě a v neděli na 14. místě.

„Mistrovství České republiky ve vodním slalomu závodníci z našeho oddílu zvládli na jedničku a opět přispěli k tomu, že se o Horšovském Týně bude více vědět, protože oni toto město dovedou proslavit svými výkony,“ spokojeně zhodnotil účast Ladislav Hojda.