2. kolo

Správné tipy

1. Domažlice – Benešov⋌1:1 0
2. Vejprnice – Domažlice B⋌4:0 1
3. H. Týn A – Koloveč A⋌1:3 2
4. Staňkov – Lhota⋌0:0 0
5. Postřekov A – Kdyně⋌1:2 2
6. Meclov A – Přimda⋌3:1 1
7. Tlumačov A – Touškov⋌6:1 1
8. Osvračín A – Chodov A⋌0:4 2
9. Č. Kubice – Mrákov A⋌1:3 2
10. Ch. Lhota – Bukovec⋌1:0 1
⋌Supertrefa 33

Uhodl remízu Jiskry, přesto nevyhrál

Domažlicko – Se startem okresních fotbalových soutěží začala jarní část Tip ligy Domažlického deníku. Ve 2. kole se do soutěže o televizi, tablet a telefon od společnosti Expert Elektro Meclov zapojili další noví hráči, takže už je nás celkem 344 hráčů z dvaasedmdesáti měst a obcí, z toho je 97 žen! O prase od Meclovské zemědělské a. s. a soudek koutského piva pro nejlepší kolektiv zatím hraje 56 čtyřčlenných týmů. Další se ještě mohou přidat…

Ve druhém z celkem třinácti kol tipaře nejvíce zaskočila domácí remíza druhé Jiskry, která si s patnáctým Benešovem uřízla před skoro sedmi stovkami diváků pořádnou ostudu. Že by při domácí premiéře Pavla Horvátha mohl zápas skončit remízou tušili z 344 tipařů jen Josef Vagner z Kvíčovic, Jiřina Schlägelová z Domažlic, Marie Rynešová z Mimova. Ve výhru Mrákova na Kubici věřilo 58 tipařů.

Nejlepší tipaři dokázali ve 2. kole získat nejvýýše 14 bodů. Ty získali Petr Schneider z Domažlic (1 1 2 0 2 1 1 2 0 1 38), už zmiňovaný Josef Vagner z Kvíčovic (0 1 2 0 2 1 1 2 1 0 39) a Hana Wagnerová z Domažlic (1 1 2 2 2 1 1 2 2 1 65).

O vítězi mezi nimi musela rozhodnout Supertrefa. Přesnější odhad počtu vstřelených gólů v deseti zápasech z tiketu měl Schneider, který uvedl, že padne 38 branek. Oproti skutečnosti se ´sekl´ o pět branek. Vagnera od cen dělil jediný gól.

Vítězný Schneider se díky 14 bodům vyhoupl do čela žebříčku jednotlivců. Změna je i na čele pořadí týmů, kde jdou do vedení staňkovsko-srbičtí Špekulíni (Bek ml., Bek, Blažek a Mastný) . ⋌ (red)

1. kolo

Správné tipy

1. Štěchovice – Domažlice⋌1:1 0
2. H. Týn – Černice⋌3:2 1
3. Žihle – Staňkov⋌4:0 1
4. Klenčí A – Tlumačov A⋌2:1 1
5. Merklín – Meclov A⋌0:2 2
6. Milavče – Přimda⋌3:4 2
7. Mrákov A – Osvračín A⋌2:2 0
8. Krchleby – Kvíčovice⋌5:2 1
9. Všeruby – Mrákov B⋌4:0 1
10. Chodov B – Hostouň⋌0:1 2
⋌Supertrefa 39

O výhře Libora Ledviny rozhodly góly

Domažlicko – Se startem okresních fotbalových soutěží začala jarní část Tip ligy Domažlického deníku. V 1. kole se do soutěže o televizi, tablet a telefon od společnosti Expert Elektro Meclov zapojilo celkem 325 hráčů z 68 měst a obcí, z toho je 94 žen! O prase od Meclovské zemědělské a.s. a soudek koutského piva pro nejlepší kolektiv zatím hraje 52 čtyřčlenných týmů. Další se ale mohou přidat…

V prvním z celkem třinácti kol tipaře asi nejvíce zaskočil výsledek utkání mezi Klenčím A a Tlumačovem A, kdy dvanáctý celek I. B třídy porazil druhého. Stejně jako fotbalisty Milavčí i mnohé tipaře překvapila Přimda posílená o skvělého Stece z farmy v Lomu. A asi jen málokdo tušil, že krchlebští ´kanárci´ porazí Kvíčovice takovým rozdílem.

Mezi jednotlivci si při tipování nejlépe vedli Michal Traxmandl ze Staňkova (0 1 0 1 2 2 0 1 1 2 32) a Libor Ledvina z Újezdu (0 1 1 1 2 2 1 1 1 2 41), kteří získali shodně 17 bodů. Staňkovský tipař měl možná smůlu, že se na tiketu ocitl zrovna zápas Staňkova v Žihli, kdy věřil v remízu. Ledvina se při absenci zápasu rodného Újezdu mohl rozhodovat čistě pragmaticky, ale chyboval při odhadu výsledku zápasu mezi Mrákovem a Osvračínem, kde věřil ve výhru domácích.

Oba tak udělali jednu chybu a o vítězi mezi nimi musela rozhodnout Supertrefa. Přesnější odhad počtu vstřelených gólů v deseti zápasech z tiketu měl Ledvina, který napsal, že padne 41 branek. Oproti skutečnosti se ´sekl´ jen o tři!

I díky Ledvinovi měli tipaři z Újezdu a Trhanova skvělý vstup do Tip ligy a ujali se vedení mezi týmy. ⋌ (red)


Jak se zapojit?
První tip musí soutěžící provést na kuponu vystřiženém z novin! Pokud se někdo zapojí v průběhu soutěže, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a vyplní pouze heslo (to si hráč určí sám jako kombinaci čtyř číslic od 0 do 9 např. 0123) a ostatní údaje (jméno, příjmení, adresu, telefon, popř. e–mail). Bez těchto údajů nebudete zařazeni do hry!
Každou středu najdete na stránkách Domažlického deníku průběžné pořadí Tip ligy. V žebříčku vpravo vedle jména tipujícího je startovní číslo, které vám přidělí počítač a které si musíte zapamatovat. To budete poté uvádět na kuponech při dalším tipování nebo při hlasování na internetu.
Každý hráč může tipovat v jednom kole jednou a pod jedním startovním číslem.

Jak tipovat?
Po internetu kliknutím na odkaz Tip liga v liště na webu Domažlického deníku nebo pomocí kuponu z novin. Ten vystřihnete, vyplníte a doručíte na adresu: Redakce Domažlického deníku, Msgre B. Staška 70, 344 01 Domažlice, nebo do schránky Deníku. Obálku s kuponem zřetelně označte slovy Tip liga.
Do kdy hlasovat?
Uzávěrka každého kola je vždy v pátek v 16.00 hodin, uzávěrka tipování po internetu je taktéž v pátek v 16.00 hodin. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující razítko odeslání. Kupony přijaté po termínu jsou neplatné!

Bodování
Kupon obsahuje deset zápasů. Tipující u každého z nich zaškrtne 0, 1, nebo 2 podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum – 10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Pravidla jsou k nahlédnutí na www.denik.cz.

Supertrefa
Do kolonky Supertrefa hráč napíše celkový počet branek, které padnou ve všech deseti utkáních. Přesnější Supertrefa rozhoduje při určování vítěze kola či stanovování pořadí při rovnosti bodů.

Soutěž kolektivů
Soutěžit mohou i kolektivy, pracovní, rodinné, štamgasti v hospodách atp. Každý tým musí tvořit čtyři hráči, kteří budou soutěžit normálně mezi jednotlivci, součet získaných bodů u všech čtyř členů týmu se jim ale započte i do soutěže kolektivů. Na kuponu najdete kolonku, do které musí čtveřice napsat jméno společného týmu.

Ceny
Díky domažlické Mijavě odměníme užitečnou cenou vítěze každého kola. Tři nejlepší tipaři celé soutěže se mohou na konci těšit na hodnotné ceny v podobě elektroniky – televizi, tablet a chytrý telefon. Nejlepší tým se může na konci těšit na prase! ⋌(red)