Den před státním svátkem se na kurtech Jiskry Domažlice tradičně sešli příznivci bílého sportu a sehráli turnaj ve čtyřhrách. Po dlouhém období nepřízně počasí se ukázalo sluníčko a to přilákalo 24 účastníků, kteří se přišli rozloučit s letošní tenisovou sezonou.

Na začátku turnaje byl určen hrací systém (ve skupinách dle výkonosti) na jednu vítěznou sadu.

Do skupiny „A“ bojující o medaile byly zařazeny 4 dvojice, když nejlepší formu prokázali Heidler s Walterem. Na druhém místě byl nestárnoucí pár Bufka se Šturmou. Třetí skončili manželé Gožďálovi.

Početnější a hlavní skupina „B“ hrající o celkového vítěze a držitele putovního poháru měla 8 dvojic. Účastníci byli rozděleni do dvou základních skupin, po nichž následovaly zápasy o celkové umístění.

Souboj o celkové 7. místo vyhrála dvojice Meindl, Šindelář nad rodinnou dvojicí otec a syn Hůttovi. V duelu o 5. místo zvítězili původně jedni z hlavních favoritů, pár Beránek, Fliegel, nad klenečskými Dvorským a Vejmelkou. Vyvrcholení turnaje, finále, ještě předcházely dva semifinálové zápasy, ve kterých se střetly proti sobě vždy první s druhým párem ze skupin. Z těchto soubojů se také vykrystalizovala dvojice hrající o celkové 3. a 4. místo.

Tento souboj absolvovaly páry Suchý, Šustek a Novák s Dubou s celkovým skóre 6:4 pro prvně jmenovanou kdyňskou dvojici. Ta prokázala úspěšnou kdyňskou školu a navázala na své celoročně výborné výsledky i na podobné umístění z jarního halového turnaje.

Finále pak obstarala narychlo sestavená dvojice Šaloun, Hájek a pár Petlák, Hlavatý. V osobách Hájka a Hlavatého tak pokračoval vzájemný souboj z turnaje Jekyll a Hyde Cup, kdy byl dvakrát úspěšnější Hlavatý. I v tomto souboji byl vítězem domažlický předseda, když mu velice zdatně sekundoval Pavel Petlák, posila z Brna, a skončili s výsledkem 6:4.

Velice úspěšný turnaj shrnul jeho ředitel Hynek Šindelář: „Největší dík patří počasí, protože velikou chuť do tenisu prokazují v našem okrese tenisté pravidelně. Na našich starých kurtech není vždy jisté, že se i nejlepší myšlenky uskuteční, protože stav kurtů to ne vždy dovolí. Gratulace patří vítězům a oceněným. Rád bych poděkoval všem, kteří přišli a společně se rozloučili se sezonou plnou úspěšných akcí a výborných týmových i individuálních výsledků. Pro příští proto tak máme na co navazovat a za celý oddíl mohu slíbit, že se tyto úspěchy pokusíme ještě vylepšit.“

Autor: Jan Dékány