Tento celostátní turnaj, na němž se představí širší špička z celé republiky, se letos koná v červencovém termínu místo tradičního srpnového. Důvodem je, že se toto prestižní klání dostalo letos poprvé do druhé nejvyšší kategorie, kde je předem dán termín od Západočeského tenisového svazu.

Na Střelnici by měli startovat kvalitativně lepší hráči. Zatím pořádající Jiskra Domažlice registruje třicet přihlášek. „Chtěl bych pozvat nejširší sportovní veřejnost, protože bude k vidění špičkový tenis,“ říká předseda klubu Luděk Hlavatý. Předpokládané finále se uskuteční v pondělí v čase, který bude záviset na průběhu turnaje a na počasí.

Pořadatelé počítají celkem s pětatřiceti startujícími. Kapacita turnaje je 48 hráčů. „Někteří se přihlašují přímo na místě. Přednostně se berou hráči podle vyššího postavení na celostátním žebříčku,“ říká Hlavatý. Celková dotace je 25 tisíc Kč. Na vítěze čeká deset tisíc.

Domažlickou Jiskru bude zastupovat kromě mladých hráčů klubová jednička Patrik Říha. Hlavními favority na zisk titulu jsou 36. hráč celostátního žebříčku, Miroslav Štengl se Slávie Plzeň a Martin Kameník z I. ČLTK Praha, který figuruje na 29. místě. Loňské vítězství by měl obhajovat 57. hráč Karel Luhan z TCG Karlovy Vary, ten ale zatím není přihlášen