Mezi hosty nechyběli ani bývalí předsedové tenisového oddílu Jiskry Stanislav Volák s Pavlem Faschingbauerem, první budovatelé tenisového areálu Miloš Malec, Jiří Plachý, Jiří Wuchterle a také bývalý vynikající daviscupový hráč a vítěz této prestižní trofeje Tomáš Šmíd. Otevření kurtů si rovněž nenechali ujít bývalí i současní hráči a funkcionáři oddílu a příznivci domažlického tenisu.


„Jsem rád, že se podařilo rekonstrukci dotáhnout do zdárného konce. Velkou zásluhu na tom má starosta Miroslav Mach a zástupci města, kterým moc děkujeme. Velký dík bezesporu patří renomované firmě Sibera Systém s.r.o, jejíž zaměstnanci rekonstrukci prováděli. Řadu let jsme se potýkali s tím, že když přišel větší déšť, na kurtech stála voda. Včera přes noc byla bouřka a jak vidíte, na kurtech ani kapka,“ uvedl před přestřižením pásky předseda oddílu tenisu Luděk Hlavatý a pokračoval: „Děkuji sponzorům, hráčům, dobrovolným funkcionářům a příznivcům tohoto sportu. Kurty jsou otevřené prakticky od rána do večera. Rádi přivítáme další zájemce o tuto hru. Děti se mohou hlásit do tenisových škol, dospělí si mohou zahrát dle libosti.“

Po projevech pozvaných hostů starosta Domažlic Miroslav Mach, poslanec Vladislav Vilímec a předseda oddílu Luděk Hlavatý přestřihli pásku. Poté přišla na řadu očekávaná exhibice mezi Patrikem Říhou, který letos oblékal dres domažlických tenistů v divizi, a českým davicupovým reprezentantem Tomášem Zíbem. Ten sice vedl nad Říhou 5:2, ale ten povzbuzován diváky srovnal na 5:5. Zápas plný nádherných výměn dospěl do tiebreaku, který nakonec vyhrál v poměru 7:5 Zíb.

Po skončení zápasu se v areálu konala volná zábava, kdy zahrála skupina Country Boys ze Šnajberka. Slavností provázel z rádia známý moderátor Jiří Poór.