Přeboru se zúčastnilo sedmnáct mladších žáků a žákyň z Domažlic, Horšovského Týna a Kolovče. „Pro nás byl vítězem každý, proto si všichni odnesli diplom,“ uvedl za pořádající tenisový oddíl Jiskry Domažlice Hynek Šindelář. Kromě přeboru se na kurtech uskutečnil i kontrolní oddílový turnaj žákyň a dorostenek. V něm se ukázalo, jak na tom tenistky Jiskry na počátku sezony jsou.

Velké pokroky prokázala nadaná Lenka Karasová, která dělí svůj čas mezi kopanou, basketbal a tenis. „Z dívek bych vyzdvihl ještě výkon starší žačky Anety Plhalové z Blížejova, i ta hraje svou první tenisovou sezonu. Ač starší žákyně uhrála přes handicap s puchýři mezi dorostenkami třetí místo,“ dodává Šindelář.

O den později, v neděli, začala kontrolním turnajem sezona i pro starší žáky a dorostence. Vítězem oddílového klání starších žáků se stal Vojta Jahn před Matthiasem Penzenstadlerem. Rodinnou sbírku zlatých medailí doplnil v dorostencích Martin Jahn, který ve finále porazil Jana Krále. „Celkem jednoznačný výsledek neodpovídal úplně dění na hřišti, byl to vyrovnaný souboj. V rozhodujících chvílích se ale u Honzy projevila herní pauza způsobená dlouhodobým maroděním v zimních měsících,“ doplňuje Šindelář.

A právě starší žáky a dorostence čekají už zítra okresní přebory na dvorcích horšovskotýnského Lavisu. V sobotu dorostenci a neděli starší žáci budou hrát vždy od 9 hodin.

Živo bude i v Domažlicích, kde v sobotu nastane první zatěžkávací zkouška nových kurtů. Dospělí amatéři budou hrát tradiční „Novák Cup“, který pořádají otec a syn Novákovi. Začátek je v 9 hodin. V neděli tamtéž pořádá Jiskra od 9 hodin nejprve kontrolní turnaj dospělých hrající závodně tenis a od 13 hodin bude následovat turnaj v kategoriích minitenis a babytenis pro děti od 6 do 9 let.

Tenisté zvou všechny zájemce z řad těch nejmenších, aby se přišli společně s rodiči v neděli na kurty podívat a tenis si vyzkoušet. Bližší informace lze získat na místě, případně na tel. 777 261 017. Tímto ovšem možnosti přihlásit se mezi tenisty nekončí. Je možné přijít na tenisové kurty kdykoli. Začít je možné v každém věku!