„Hraje se podle pravidel tenisu, ale s lehkými pěnovými míčky ´Babolat´ na hřišti rozměrově odpovídající volejbalovému kurtu. Možná všechny překvapí, že naprostá většina účastníků turnaje nejsou žádní tenisté ani aktivní sportovci. Je to hra, kterou může hrát prakticky každý od útlého věku až po seniory, pokud alespoň někdy držel v ruce tenisovou raketu. Míček létá pomaleji než klasický tenisový míč, je tedy na všechno relativně dost času. Doběhnout a odehrát se dají i míče, které by v tenise byly rovnou ztracené,“ prozradil hlavní organizátor turnaje Zdeněk Kukol a pokračoval: „ Pokud se mezi účastníky občas objeví i skutečný tenista, má samozřejmě velkou výhodu. Ne vždy to však znamená, že musí hned slavit vítězství, i když letos tomu tak bylo. Je to spíše o taktice, trpělivosti a vlastním nekažení. Míč se často ve hře udrží hodně dlouho, a proto si všichni opravdu zahrají. To je také jeden z hlavních rozdílů od klasického tenisu, kde je všechno příliš rychlé, záleží na síle úderu a výměna často končí už jen samotným podáním.“ Podle jeho dalších slov organizátoři tohoto turnaje nejsou již žádní mladíci, proto si vybrali tuto hru jako odpovídající jejich možnostem a schopnostem.

„Většina účastníků sice tvrdí, že je něco bolí, někde píchá či mají jiné obtíže, ale přesto se na tento turnaj celý rok těší a rádi si přijedou zahrát. Někdo i z druhého konce republiky, nejdále to má Jirka Augusta až z Olomouce. Ostatní jsou většinou z Prahy, severních Čech a pár účastníků je místních z Domažlic a okolí. Nikdo si ještě nechce obout „bačkory“ a natrvalo skončit před televizí nebo počítačem,“ dovídáme se dále od hlavního organizátora.

Přestože se hraje jen o diplom a drobné ceny, nechyběla opět obrovská touha po vítězství, k vidění bylo stoprocentní nasazení a někdy i emoce. Občas to odneslaraketa a bylo slyšet hlasité projevy radosti nebo zklamání. To však ke sportu patří a vyhrát může vždy jen jeden. Pro všechny účastníky to byl příjemně strávený den. Hlavním smyslem akce bylo sejít se, zahrát si, pobavit se, užít si to.

Hrálo se na vylosované dvě základní skupiny, kde se utkal každý s každým na 4 vítězné gamy. Dále play off (čtvrtfinále, semifinále, finále) na 1 set.

Konečné pořadí: 1. Novák František, Jung Václav, 2. Kukol Zdeněk, Kukol Lubomír, 3. Lev Jiří, Lev Jiří ml., 4. Podkul Václav, Duffek Pavel, 5. Graman Vladimír, Graman Martin, 6. Časta František, Tatranský Petr, 7. Volf Jiří, Volfová Petra, 8. Augusta Jiří, Kukol Jakub, 9. Zajíček Václav, Filip Pavel, 10. Graman Bohumír, Graman Vojtěch, 11. Dvořák Mirek, Mrkvičková Lenka. ⋌(fai)