Tento oblíbený trenér zorganizoval u našich sousedů mezinárodní utkání pro družstva žáků a dorostenců, sloužící zároveň jako výkonnostní test k rozehrání před nadcházející sezonou. Souboje se odehrávaly ve dvouhrách všech účastníků a ve čtyřhrách libovolně složených ze stejných hráčů. Výborným testem to pak zejména bylo pro hráče Jiskry, kteří se k zápasům, kdy o něco jde, v zimním období prakticky nedostanou, jelikož žádný z oddílů okresu nevlastní tenisovou halu, kde by se dalo pravidelně trénovat nebo pořádat kvalitní turnaj.

V prvním utkání družstvo žáků Jiskry porazilo TC Falkenstein 6:3. Utkání se zúčastnili Filip Váchal, David a Michal Šmídovi, Oliver Šerlovský a děvčata Lucie Pelnářová s Anetou Váchalovou. Všem patří dík za příkladné reprezentování Jiskry a gratulace k pěknému úspěchu.

Další souboj v kategorii žáků pokračoval se stejným soupeřem o týden později. Hostitelé se nehodlali smířit s úlohou odevzdaného sparingpartnera a připravili se na odvetu poctivě. Nedali Domažličanům oddechnout a zvítězili 7:2, čímž vzájemný poměr utkání srovnali na 1:1. K tomuto souboji nastoupilo těchto šest statečných: Jakub Ošmera, Martin Kolář, Petr Hammerle, Michal Kulhánek, Oldík Jahn a Petr Nguyen. Jednalo se o mladé naděje, které mají svůj tenisový růst teprve před sebou a pro mnohé z nich to byl velký křest.

V neděli klání vyvrcholilo utkáním dorostenců Wilmeringu a Jiskry. Úvod obstaralo B družstvo, které nastoupilo pro nemoc z obou stran v zúžené sestavě pouze čtyř hráčů. Celkový výsledek 3:3 na zápasy pak muselo rozhodnout pomocné kritérium a to poměr vítězných setů. Tady byli úspěšnější borci Jiskry v poměru 48:43 a slavili tak druhý bod pro oddíl a také svůj první úspěch na mezinárodním poli. Družstvo nastoupilo ve složení: Filip Čížek, Dominik Jandečka, Michal Nguen a Kuba Ošmera. Zkušenějšímu A družstvu předávalo štafetu ve velice pozitivní náladě.

A družstvo dorostu nastoupilo ihned po dohrání utkání B družstev v ten samý den a otázka, která visela ve vzduchu, čekala na své závěrečné zodpovězení. Srovnají hostitelé celkové skóre nebo naši zvýší náskok a přesvědčivě vyhrají? K úvodnímu duelu nastoupil Jakub Hofmeister se soupeřem, kterého velice dobře zná a se kterým se v sezoně pravidelně potkává v Domažlicích. Tímto kamarádem a členem Jiskry zapůjčeného pouze jako výpomoc soupeři, byl Matthias Penzenstadler žijící trvale u Chamu, ale sportující v zemi své matky. Přes slibně rozehraný začátek nevydržel Hofmeister vyvíjet celý zápas tlak na soupeře a ten mu svou klidnou a soustředěnou hrou nakonec odolal a ve třetím setu zápas otočil. Pro začátek nastavil skóre vyhlížející lépe pro soupeře. Další vývoj však byl příznivější hostům, David Žák, Vojta a Martin Jahnovi nedali svým soupeřům šanci a všichni zvítězili hladce 6:0, 6:1. Jiskra tímto obrátila celkový vývoj utkání a ujala se v závěrečném duelu vedení 3:1. Když pak ještě svůj zápas k vítězství dotáhl po boji Filip Votava a Honza Král vyrovnal stav svého utkání, vypadalo to, že bude rozhodnuto již po dvouhrách.

Bohužel pro české barvy se však Králův soupeř na poslední chvíli vysmekl a v závěrečném dramatickém supertiebreaku se štěstím a za pomoci pásky a lajny vyhrál 12:10. Tím udržel pro družstvo Wilmeringu před závěrečnými čtyřhrami pomyslnou naději na úspěch. V těch však Domažličané nenechali nikoho na pochybách o svých kvalitách a soupeře přehráli ve všech třech zbývajících utkáních. Celkem tedy A družstvo dorostu zvítězilo 7:2 a stanovilo skóre utkání mezi Jiskrou a německými družstvy na 3:1 na zápasy.

„Závěrem je třeba pogratulovat mladým vítězům, ale také ocenit dobrou úroveň soupeře,“ říká za hosty trenér domažlického dorostu Hynek Šindelář a dodává: „Zvláštní poděkování zaslouží němečtí pořadatelé, kteří vzali na svá bedra organizaci celého klání a bavorský tenisový svaz, který finančně pomohl zajistit halu. Velký dík patří zejména Petrovi Bufkovi, jenž celé utkání vymyslel a připravil. Zároveň i maminkám našich hostitelů, které se vzorně postaraly, abychom nestrádali hlady ani žízní a na cestu přidaly našim hráčům drobné dárky na památku. Všichni už se těšíme na odvetu, kterou bychom rádi uskutečnili na jaře v Domažlicích. Ze známých důvodů se však musí konat v letní sezoně na venkovních kurtech,“ dodal Šindelář