Pořadatelé z LTC Domažlice letos na Střelnici přivítali 23 hráčů ve dvouhře, deset párů se přihlásilo do čtyřhry. O kvalitě svědčí účast tří vítězů uplynulých ročníků Davida Šimůnka (I.ČLTK Praha), Martina Kameníka a Davida Zelinky (oba Aritma Praha). K favoritům dále patřili úřadující mistr republiky ve čtyřhře Michal Franěk, kladenský Jiří Vachtl (38. místo v žebříčku) a Ondřej Krstev z I.ČLTK Praha (40. místo).

Pozdější vítěz letošního Přeboru Chodska Franěk v Domažlicích po tři dny dokazoval, že mu dvaadvacáté místo v tuzemském žebříčku nepatří náhodou. „Byli tu silní soupeři, ale nejtěžší zápas byl asi hned ten první s Kováříkem z Lokomotivy Plzeň, se kterým jsem dokonce prohrál set,“ uvedl Franěk po finále, v němž přesnou hrou s minimem vlastních chyb porazil talentovaného Krsteva po setech 6:2 a 6:2. Oba borci se přitom museli vyrovnat s nepřízní počasí. „Byla zima, ale počasí neporučíte. Pořadatelé udělali maximum, aby byl turnaj co nejlepší. Dostali jsme dokonce i nové míče jako na mezinárodním turnaji, to nebývá zvykem,“ chválil Franěk organizátory.

Diváci se během turnaje dočkali nádherných zápasů, třeba čtvrtfinále mezi Martínkem a Vachtlem nabídlo řadu strhujících výměn. Fantastický tenis předváděli i Šimůnek/ Krstev a Franěk/Kameník v semifinále čtyřhry. Do finále po těsné výhře nakonec postoupila prvně jmenovaná dvojice. V něm vyzvala Zelinku s Vachtlem. První set vyhráli Šimůnek s Krstevem, pak byl zápas přerušen pro tmu a dohrával se v pondělí po finále dvouhry. Druhý set vyhráli Zelinka s Vachtlem. Rozhodnutí tak padlo až ve třetím setu v tzv. super tie-breaku (zkrácený set do 10 bodů). V něm měli více štěstí Šimůnek s Krstevem a zvítězili 10/6.

Z domácích tenistů se letos nezúčastnil žádný. V minulosti ale Přebor Chodska dokázali vyhrát Tomáš Jung, Luděk Hlavatý, Petr Bufka a Robert Svoboda, dva posledně jmenovaní však v době vítězství hájili barvy jiného klubu.

„Musím říct, že takto kvalitní obsazení jsme tady už dlouho neměli. Od prvního kola jsme viděli prvotřídní tenis a nádherné zápasy. Jedinou nepříjemností bylo chladné a částečně deštivé počasí, které hráčům, ale i nám, pořadatelům, znepříjemňovalo život. Díky velmi dobře připraveným kurtům jsme však mohli odehrát celý zápasový program ve stanoveném termínu. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedené výkony, ale i za jejich přístup a trpělivost při občasném přerušení zápasů,“ zhodnotil průběh turnaje jeho ředitel Luděk Hlavatý.