Ovšem kvalitativní zastoupení týmů z ostatních okresů je na oblastním finále na vysoké úrovni. Horšovskotýnští tenisté se v posledních patnácti letech účastnili oblastního finále, jako vítězové okresního kola, již sedmkrát a jen jednou postoupili mezi nejlepší čtyři týmy.

Letos se jim povedlo projít okresní soutěží suverénně. Po sedmi vítězných zápasech měli skóre 25:2. V těchto zápasech nesli největší zápasové vytížení dvojice Šaloun V. a Vaněk J. za pomoci Tauše P. a Hájka T. V oblastním finále však hlavní tíhu zápasů převzala dvojice Vaněk a Hájek. Především suverénním vítězstvím v semifinále nad Baníkem Líně a strhující rozhodujícím deblovém zápase ve finále z tenisty z Letkova (7:5,7:5), který byl důstojným vyvrcholením celého finále. Dvojice Vaněk – Hájek z Dynama v ní neustále dotahovala, aby v závěru setů vždy obrátila vítězství na svou stranu.

Pro tenisty z H. Týna bylo vítězství maximálním možným vrcholem jejich sportovního snažení v této týmové soutěži a zároveň i výbornou reklamou Davis-cupu na Domažlicku. (vš)