„Jsme rádi, že se nám letos po dlouhé době postup podařil," neskrývá nadšení nehrající kapitán týmu Pavel Faschingbauer ml. „Dlouho jsme soutěží procházeli dokonce bez ztráty jediného bodu, když jsme 9:0 porazili postupně Škodu Plzeň C, Nýrsko, Sušici a Rokycany. Vyrovnané utkání jsme sehráli až v posledním kole s dlouholetým rivalem z Nepomuku, ale i toho jsme nakonec přetlačili 5:4."

Úspěšný tým žactva je výsledkem dobré práce s mládeží, na kterou se v Jiskře v posledních letech zaměřili. „Prakticky všechny děti z týmu začínaly s tenisem už v kategorii Babytenis. Trénujeme i čtyřikrát týdně, což je vidět nejen na výsledcích. Všichni udělali za rok velký pokrok," přibližuje Štěpán Podestát, který se trénování věnuje už patnáct let.

Oporou týmu, který sezonu zakončil bez jediné porážky s úctyhodným skóre 41:4, byly jedničky pánské i dámské části soupisky Kryštof Havlovic a Eliška Hiklová, jichž se přitom paradoxně postup týkat nebude. „Oba bohužel budou již staršími žáky a v příštím ročníku nastoupit nemohou," potvrzuje Faschingbauer, který ocenil rovněž výborné výkony ostatních členů týmu ve složení Martin Bufka, Václav Bureš, Pavel Hikl, Štěpán Říha, Eva Faschingbauerová a Barbora Hiklová. „Do týmu ale příští rok přibudou hráči z úspěšného babytenisového družstva, které se v nyní probíhající sezóně probojovalo až do semifinále své oblastní soutěže."

Nehrající kapitán si od následující sezony slibuje hlavně možnost sehrát řadu kvalitních zápasů se soupeři, kteří se umisťují na nejvyšších příčkách celostátních žebříčků, zvláště z úspěšné líhně talentů plzeňské Škodovky.

Tenisová sezona v Domažlicích je letos velice úspěšná. Závodní družstva si vedou výborně, A-tým dospělých sahá po postupu do II. ligy, starší žactvo bojuje o druhé místo v tabulce a kurty jsou plné ´pinkající´ mládeže. Vrásky na čele tak dělají tenistům jen nevalné podmínky k zimní přípravě.

„Jsme asi poslední město srovnatelné velikosti, tenisové úrovně a tradic bez vlastní tenisové haly," připomíná Faschingbauer. „A věřte, že po zimě, během které naši soupeři trénují, zatímco my sáňkujeme, se ztráty dohánějí sakra obtížně." ⋌(mh, tau)