Nejprve v sobotu 28. dubna byla nejen slavnostně zahájena tenisová sezona ve Kdyni, ale především byly po rozsáhlé rekonstrukci, rovnající se prakticky nové výstavbě, uvedeny do provozu nové šatny a kompletní sociální a společenské zázemí tenisového areálu. Jednalo se o poslední část rozsáhlé rekonstrukce areálu Sokolovny a přilehlých sportovišť.

Slavnostního otevření se zúčastnili nejen aktivní sportovci, kteří následně sehráli vydařený turnaj ve čtyřhře, ale především Vladislav Vilímec, poslanec PČR, starosta města Kdyně Jan Loffelmann, četní hosté, mezi nimi například starosta partnerského města Parsberg v Bavorsku, Josef Bauer, sám také aktivní tenista, či zástupci spřáteleného oddílu z obce Ränkam v Bavorsku.

Po slavnostním zahájení a prohlídce krásného zázemí proběhl turnaj, ve kterém za krásného počasí a zájmu četných diváků zvítězila dvojice Šustek Ženíšek, která v napínavém finále porazila dvojici Pavlica Roub. Na třetím místě skončila dvojice otec a syn Janů Schneedorferových.

Sváteční den pak tenisový oddíl využil k uspořádání exhibičního turnaje v mužských čtyřhrách, za účasti deseti pozvaných dvojic. Těšil se výbornému počasí, navíc s ohledem na začátek sezony i překvapivě vysoké úrovni hry. Turnaj ovládli Beránek s Cenefelsem, která ve finále zvítězila nad dvojicí Šaloun Droffa. V boji o 3. místo se prosadila domácí dvojice Pavlica Šustek, která porazila pár Hájek Hruška z Kolovče. (jp)