Dorostenecké družstvo babylonského tenisového oddílu, jediné na Domažlicku, vzniklo letos na jaře. Tvoří jej Milan Novák, Denis Dvořák, Aleš Hrubý, Jakub Petrůj, Jaromír Pauer a na hostování z Jiskry je Alex Hrbáček. Dále v něm působí Dana Hálková, Eliška Hálková a z Jiskry Lenka Karasová a Elika Marie Hyklová. Kapitánem je Robert Janek, zástupkyni kapitána dělá Dana Voráčková a trenérem je Vladimír Beránek. „Jsme farma Jiskry, od které jsme získali některé hráče na hostování, za což děkujeme. Důležité je, že si spolu sedli, vznikla dobrá parta. Družstvo jsme přihlásili do nejnižší krajské soutěže, kde je pět týmů," uvádí Beránek. Poděkování patří i hotelu Bohmann, který tenistům pořídil tréninková i zápasová trička.

Zápas v Nepomuku byl pro některé tenisty Babylonu prvním zápasem kariéry, přesto nakonec slavili výhru. Oporami byli Novák s Dvořákem a Karasovou, ale ani Jakub Petrůj a věkem teprve starší žák Aleš Hrubý, kteří na své soupeře nestačili, se nedali lacino.

Za dalším zápasem míří Babylonští do Karlových Varů. Toto utkání se silným soupeřem hodně napoví, nakolik jsou reálné ambice na postup do vyšší soutěže. V neděli 15. června od 9.00 hodin pak hostí doma na kurtech u známé Sauny soupeře z ČLTK Plzeň a na závěr jedou do Aše.