Vyvrcholení přinesl včerejšek – Tomáš Berdych sice nejprve ve třech setech prohrál se španělskou jedničkou Davidem Ferrerem, pak ale přišly chvíle bojovníka Radka Štěpánka. Přejel Nicoláse Almagra a české oslavy mohly odstartovat.

„Byl bych raději, kdyby v pátek prohrál a dneska vyhrál," posteskl si po porážce s Davidem Ferrerem nejlepší tuzemský tenista. „Ale věřím Radkovi, že to zvládne," dodal ještě optimisticky. Nemýlil se. Češi si pro finále vybrali rychlý povrch v naději, že tím trochu eliminují přednosti španělských antukářů. Hosté nejprve poněkud brblali, ale zvykli si. O něco hůře se s kurtem v O2 areně sžil Nicolás Almagro. Marně včera hledal recept na útočnou hru Radka Štěpánka. Zkušený český tenista chodil mnohem častěji na síť a svými vítěznými údery rozpoutával bouře nadšení v plných ochozech.

Kapitán Jaroslav Navrátil a jeho tým se pomstili Španělům za tři roky starou finálovou porážku v Barceloně. Dluh jim odvedli i s úroky.

Radek Štěpánek se v třiatřiceti letech navíc stal nejstarším hráčem ve stoleté historii Davis Cupu, který vyhrál rozhodující pátý mač. Celkem se finále hrálo na pět zápasů po jednadvacáté. Fotografie ze včerejšího finále Davis Cupu najdete na 
www.denik.cz/sport