Trenér Talentu Petr Štochl se před duelem se Zubřím ještě ohlédl za šlágrem kola v Karviné. Výhrou proti tomuto rivalovi zvýšila Plzeň náskok na prvním místě tabulky na tři body právě před karvinským Baníkem. (Slezané ovšem ztrátu už smazali o dva body, protože ve středu vyhráli předehrávku 21. kola v Brně, pozn. aut.)

„Nemyslím si, že už můžeme být v klidu. Zápas se Zubřím nebude lehký, čeká nás ještě Brno venku. Zápasů je ještě dost na to, abychom se už uspokojili. Nicméně máme radost, že jsme Karviné odskočili. Máme tříbodový náskok a případné zaváhání nás nemusí stát první místo,“ říkal Petr Štochl.

Kromě dvou bodů potěšil trenéra Talentu i výkon jeho svěřenců. „Byl diametrálně odlišný oproti zápasu s Jičínem (36:34). Takový výkon by proti Karviné nestačil. Kvalitní hru ale chceme předvádět i proti soupeřům, kteří jsou v tabulce níž, byť Jičín potvrdil stoupající formu,“ uvedl Štochl.

Na archivním snímku zápas Talent tým Plzeňského kraje - Baník Karviná 28:22, 8. října 2023.
Talent ovládl v Karviné extraligový šlágr. Vyhrát mohl kdokoliv, řekl Škvařil

Talent jde do souboje se Zubřím jako favorit. Robe je osmé a navíc mu chybí reprezentant a defenzivní specialista Matěj Havran.

„Trochu mě překvapilo, že ho Zubří dokázalo relativně dobře nahradit. Na mistrovství Evropy Matěj Havran ukázal ve spolupráci s Dominikem Solákem, že patřili k top házenkářům v obraně na celém šampionátu. Jeho ztráta je pro Zubří citelná, ale vypadá to, že ostatní hráči se snaží o to víc Matěje Havrana nahradit,“ tvrdil trenér Plzně.

Na podzim Talent v Zubří vyhrál 35:30. „Zubří je ale velmi těžký soupeř, což dokázal i v utkání s Duklou, kdy v posledních pěti minutách stáhlo čtyřbrankovou ztrátu. Pokud by proměnilo sedmičku 23 vteřin před koncem zápasu, tak by vyhrálo. Takže v žádném případě Zubří nepodceníme. Robe potvrdilo, že zápas se hraje 60 minut, a proto musíme celý zápas odehrát s plnou koncentrací,“ varoval Petr Štochl.

Házenkáři Talentu si po roce zahrají zase o mistrovský titul.
Házenkáři Talentu si po roce zahrají zase o mistrovský titul