Řada předních vrhačů české atletiky v čele s letošní olympijskou šampiónkou Barborou Špotákovou, trojnásobným olympijským vítězem Janem Železným a úspěšným českým desetibojařem Tomášem Dvořákem se představí na blížícím se 1. ročníku vrhačského mítinku nazvaném Hvězdné házení na Chodsku. Ten nepořádá nikdo jiný než bývalá dlouholetá opora domažlických atletů a současný reprezentant extraligového Kladna David Sekerák ve spolupráci s městem Domažlice a domažlickými Mílaři. Hvězdné házení na Chodsku se uskuteční za tři neděle, 26. září, od 16 hodin na domažlické Střelnici.

„V neděli jsem vyrazil do Prahy na MČR do 22 let, abych dojednal pár drobností s pozvanými účastníky. Poté jsme s Honzou Železným sledovali a probírali soutěž oštěpařů. Následně jsem volal s Tomášem Dvořákem. Ten na mítinku absolvuje celý trojboj, který se skládá z vrhu koulí, hodu oštěpem a disku. Říkal, že ještě musí trochu potrénovat, že při komentování olympiády toho moc nestačil. Kdo v trojboji dosáhne nejhodnotnějšího výkonu, obdrží karton Plzeňského Prazdroje a peněžní odměnu,“ prozrazuje hlavní organizátor a manažer akce David Sekerák.

Ten také připravil pro diváky soutěž v házení pivním sudem. „Kdo hodí určitou vzdálenost, předpokládám asi 10 metrů, napřed to musím sám vyzkoušet, obdrží půllitr piva jako inspiraci. První tři pak dostanou pětilitrový soudek. Nebude chybět rovněž tombola, přičemž hlavní cenou je víkend s plnou nádrží s vozem Škoda,“ zve na Hvězdné házení na Chodsku hlavní organizátor.

Podle jeho dalších informací s Bárou Špotákovou přijede její tréninkový sparingpartner Jakub Vadlejch, letošní mistr České republiky do 22 let, který letos má hozeno 75,19 metru a podle slov Davida Sekeráka byl mile překvapen jeho pozvánkou. Jan Železný přiveze do chodské metropole určitě své dva svěřence, Vítězslava Veselého, účastníka letošního finále OH v Pekingu, a Petra Frydrycha, klatovského rodáka. Pozvání Davida Sekeráka přijal i Miroslav Guzdek, sedmý na MS a s osobním rekordem 85,74 metru. „Ještě máme rozjednanou další naši účastnici olympiády v oštěpu, a to Jarmilu Klimešovou. Snad se povede dotáhnout do zdárného konce její start. Účast těchto ´hvězd´ slibuje, že bude překonán rekord nového stadionu v hodu oštěpem a snad se dočkáme výkonu světové úrovně kolem 80 m. Už jen aby se povedlo počasí. Pan starosta Mach nám, respektive Honzovi Železnému slíbil nový rozběh na oštěpu a to dodržel. Takže díky,“ dodává Sekerák.

V hodu diskem se představí Jan Marcel, který rovněž startoval na letošní olympiádě v Pekingu, a také Libor Malina, desátý muž z Athén. Ve vrhu koulí bude startovat další olympionik, Petr Stehlík s osobním rekordem 20,28 metru. Pozvání Davida Sekerka rovněž přijala Lenka Ledvinová, domažlická rodačka, která skončila v Pekingu v hodu kladivem na 26. místě.Lenka se zúčastní určitě vrhu koulí, ale možná že si zkusí i ostatní disciplíny.

Autor: Karel Fait