Letos se na republiku nominoval rekordní počet 22 žen a přes 100 mužů. Szmigielová startovala v kategorii do 75 kg. Největší soupeřku měla v Ivě Drobné z Olympu Nový Bor a české reprezentantce Janě Hrabalové ze Sokola Nymburk, která ji o týden dříve porazila na Mistrovství ČR v silovém trojboji a byla favoritkou této kategorie.

Janě šlo tedy o druhé místo, protože mistrovství ČR bylo zároveň nominačním závodem na Mistrovství Evropy v benchpressu a jen dvě závodnice mají šanci dostat se do nominace.

Szmigielová týden lehce hubla a shodila dvě kila, aby byla lehčí než její soupeřka Drobná a přinutila ji zvednout vyšší hmotnost, chce – li ji porazit. Po úspěšných základech zvedly obě ve druhém pokusu 90 kg a zatímco Janě stačilo jít ve třetím pokusu na 92,5 kg, Drobná si musela naložit 95 kg.

Szmigielová 92,5 kg nedotlačila, a tak se naskytla příležitost pro Drobnou, ale 95 kg bylo nad její síly. Vzhledem k tomu, že Drobná si dala velký základ, který v žádném pokusu nezvládla a byla ze soutěže vyřazena, stala se díky lehčí osobní hmotnosti překvapivou vítězkou Jana Szmigielová. Ta tak slibně odstartovala i nominaci na Mistrovství Evropy, které se letos koná v Bratislavě.