Muži (kromě kategorie nad 70 let) běželi dva okruhy o celkové délce 8,1 km. Ženy absolvovaly poloviční distanci (4050 metrů).

Vůbec nejrychlejším běžcem se stal klatovský atlet Vojtěch Koželuh, který sice po prvním okruhu koukal na záda Ondřeji Teskovi, ale pak neuvěřitelně zabral a do cíle nakonec dorazil jako první v čase 29:08 minuty. Radek Holub z AC Domažlice skončil devátý. V kategorii nad 70 let se na čtvrté příčce umístil František Marz z Koutu na Šumavě.

16. ročník dolanského běhu přes Vorlíky.16. ročník dolanského běhu přes Vorlíky.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Nejrychlejší ženou běhu přes Vorlíky byla Vendula Peteříková (Hujerojc), která zvítězila před celkově druhou Blankou Šindelářovou z Blovic o více než minutu. Mezi ženami nad 35 let doběhla čtvrtá Jana Šturmová z Velosport Domažlice. Libuše Tichá z Brnířova byla dvanáctá.

Dolaňáky roku se stali manželé Špaténkovi, šnekem (vyhlášený nejpomalejší běžec) pak Emil Dvorský. Nutno však podotknout, že Dvorskému (Hujerojc) je už sedmašedesát let. Vůbec nejstarším závodníkem dolanského běhu byl ale Josef Růžička z Tatranu Železná Ruda – ročník 1939.

„Byla rekordní účast, počasí nám přálo, nikdo se nezranil, takže já jsem naprosto spokojený,“ uvedl za pořadatele Karel Voráček, jenž před závodem očekával, že padne jeden z letitých traťových rekordů, který drží Jiří Voják a Ivana Sekyrová. „Ani jeden nakonec nepadl, ale i tak musím všechny pochválit. Třeba Vojta Koželuh běžel fantasticky,“ dodal.

Kromě samotného zápolení v Dolanech došlo i na slavnostní vyhlášení Ešus ligy za rok 2020. Kdo se jak umístil? To najdete na webu www.esusliga.webnode.cz.