„Účastníky jsme rozdělili do šesti čtyřčlenných a dvou pětičlenných skupin, hrálo se na tři vítězné sety. Vítězové postoupili do vyřazovacího pavouka o celkové prvenství, borci na zbylých místech se mohli přihlásit do klání ´útěchy´. Hrála se rovněž čtyřhra,“ prozradil hrací systém hlavní rozhodčí turnaje Jan Látka.

Hlavním favoritem turnaje byl Uli Hosse hrající v Německu čtvrtou nejvyšší soutěž, což odpovídá úrovni naší první ligy. Nechyběla ani druhá nejlepší žena v kraji, domažlická Zdeňka Marešová. Ta hraje za Sokol Bor, stejně jako další účastník, mladý talent František Copák, odchovanec pocinovického stolního tenisu. Nejstarším účastníkem byl Václav Jelínek, který letos slaví jedenaosmdesáté narozeniny. Nejmladší účastnící byla osmiletá Zdeňka Marešová. „Oproti loňsku jsme postavili ještě dva stoly v krčku sportovní haly, kde se nakonec hrála ´útěcha´. Děkujeme za vstřícnost vedení Jiskry a klukům z klubovny za výborné občerstvení,“ doplnil ředitel Sokol Open Libor Hadrava.

Roli favorita nakonec potvrdil Uli Hosse, který ve finále přehrál Františka Copáka 3:2. Německý stolní tenista k prvenství ve dvouhře přidal navíc i triumf ve čtyřhře, kterou vyhrál společně s Ondrou Baštářem hrajícím za domažlickou Jiskru. Vítěz dvouhry si kromě poháru a několika dalších cen odnesl i přenosný televizor se set top boxem. „František je velký talent a pokud u stolního tenisu vydrží, má šanci hrát i první ligu. Je šikovný, dnes hrál velmi dobře a potrápil mě,“ složil Hosse poklonu poraženému finalistovi a pokračoval: „Děkuji organizátorům za pozvání, uspořádali skvělý turnaj. Doufám, že mě příští rok opět pozvou.“

Nejen ve finále, ale i v průběhu celého turnaje byla k vidění řada napínavých a dramatických duelů se spoustou nádherných výměn. „Turnaj se vydařil a o to nám šlo především. Děkujeme všem hráčům za účast a věřím, že se za rok opět u nás v Sokolovně sejdeme. Velký dík patří Jiřímu Herinkovi, který sehnal spoustu skvělých cen a nakonec si díky němu každý z hráčů něco odnesl,“ hodnotil klání Hadrava.

Výsledky:
Dvouhra: 1. Uli Hosse (Německo), 2. František Copák (Sokol Bor u Tachova), 3. Pavel Hromádko (Jiskra Domažlice) a Zdeňka Marešová (Sokol Bor u Tachova).
Čtyřhra: 1. Uli Hosse (Německo), Ondřej Baštář (Jiskra Domažlice), 2. Jaroslav Kuneš (Jiskra Domažlice, Zdeňka Marešová (Sokol Bor u Tachova), 3. Pavel Hromádko, Martin Pankrác (Jiskra Domažlice) a Libor Hadrava, Kočka (Sokol Domažlice).
Útěcha: 1. J.Michal starší, J. Šimek a 3. Jan Bárta a Jaroslav Kuneš.