Už v jedné ze šesti základních skupin si na vítěze 6. a 8. ročníku klání vyšlápl Martin Vítovec z třetiligového El Niňo Praha a porazil jej 3:2. Podruhé už však Šulc, který měl v nohách a rukách šňůru dvaceti zápasů z turnaje hraného o den dříve, nezaváhal. V pětisetové bitvě porazil Františka Copáka 3:2, poté v hodinu trvající ukázce stolního tenisu z jiné planety i výborného Josefa Růžičku z Unionu Plzeň 3:2. V semifinále pak opora Strakonic porazila 3:0 hráče Neukirchenu Petra Maška a ve finále 3:0 Petra Láriše ml. z Laka Železná Ruda. Na jeho pálce předtím skončil trojnásobný vítěz krchlebského turnaje Zdeněk Lambert, jeden ze dvou přítomných českých paralympioniků. „Přijel jsem sem s cílem pokusit se obhájit loňské vítězství, ale bylo to hodně těžké. Mám za sebou přes dvacet zápasů z předchozího turnaje dvojic a jednotlivců. Dost mě bolí rameno, takže nemohu hrát tolik výměny zezadu, což je devadesát procent mé hry, ale bojuji. Je to trápení, ještě mám před sebou dva soupeře, snad to nakonec vyjde,“ uvedl Šulc po duelu s Růžičkou a odešel ´mazat´ bolavou část těla.

Jediným zástupcem Domažlicka v závěrečných bojích po vyřazení holýšovského Luboše Škrlety a hráčů Sokola Bor u Tachova Františka Copáka a Miroslava Jehlíka ml. byl staňkovský Jan Kubát. Škoda, že mladík, který hraje divizi za SKUŘ Plzeň, tolik spěchal domů. Porazil kožlanského Růžka 3:1, pak Miroslava Vítovcez KOC Sušice 3:0, jenže v semifinále podlehl stejným výsledkem Lárišovi. V zápase o třetí místo pak prohrál i s Maškem 0:3 a skončil těsně pod stupni vítězů.

Porce osmdesáti zápasů během celého dne nabídla i soutěž osmadvaceti neregistrovaných borců. Také v té byl zelenými stoly zaplněný sál hospůdky U Janoušů nakonec svědkem obhajoby loňského prvenství, když jednu z mnoha cen pro nejlepší věnovaných firmou Sport Spin Veselý vyhrál už jistý účastník paralympiády v Londýně, vozíčkář Jiří Suchánek z SKST Liberec.

Pomineme - li pořadatele turnaje Jaroslava Hadravu, byl jediným domácím borcem, který se zúčastnil, Patrik Prihoda. Ten tak má celý nadcházející rok právo používat čestný titul Mistr Krchleb v ping-pongu. Prihoda se po postupu ze skupiny další výhrou posunul mezi posledních šestnáct nejlepších, pak však vypadl s pozdějším vítězem klání neregistrovaných Suchánkem. „Stolní tenis jsem hrál jako malý. Protože mám na zahradě starý stůl, tak si občas zahrajeme s dcerou. Vypadl jsem s pozdějším vítězem, ale není ostuda prohrát s reprezentantem,“ hodnotila své vystoupení opora fotbalistů Sokola Krchleby.

Všichni poražení se mohli utkat o Cenu útěchy. Tu ovládli holýšovští stolní tenisté Jiří Hulín a Zdeněk Súkeník, z nichž prvně jmenovaný ve finále vyhrál 3:1.

Je s podivem, kolik třeti i druholigových hráčů a ´krajánků´ si letos našlo cestu do Krchleb. „Turnaj už má tradici, přece jen budeme za rok dělat desátý ročník. Hodně dělá i zázemí, které tu je výborné. Dá se tu posedět, dobře najíst a hráči, kteří se celý rok nevidí, protože působí v různých soutěžích, mají čas si v klidu popovídat,“ vysvětluje Jaroslav Hadrava, jeden z pořadatelů.