V sále restaurace U Janoušů se sešla početnější konkurence. Hobby hráčů dorazilo jednadvacet, registrovaných osmadvacet, mezi nimi několik hráčů z Německa, kde hrají třetí nebo čtvrtou ligu. Nechyběl Zbyněk Lambert, už jistý účastník mistrovství světa postižených. V roli hosta byla olympionička Dana Čechová.

Dobřanský Roubíček hraje v Německu po postupu Neukirchenu soutěž na úrovni naší druhé ligy, a proto patřil k favoritům. Velký sympaťák a milovník krchlebského tataráku po rozehrání v jedné z celkem osmi skupin prošel celým turnajem hladce, ztratil jen tři sety. Ve finále nedal šanci Josefu Růžičkovi hájícímu barvy německého Wettellsheimu, který o den dříve vyhrál turnaj ve Stodě.Třetí příčku vybojoval Roman Čech opět z Neukirchenu, když v souboji o 3. místo porazil klatovského Matěje Kováříka 3:1.

Z ´domácích´ borců do bojů mezi registrovanými zasáhli Josef Šimek z Milaveč, pořadatelské duo Jiří Rejthar (JZD Krchleby) a Jaroslav Hadrava (ST Trnová) a pak celá plejáda stolních tenistů z Holýšova, kteří letos v tomto městě ukončili činnost a většina jich přešla do sousedního Stoda, kde hrají jako Stod B krajský přebor. Do osmifinále pronikli pouze Sukeník, Multrus a Škrleta, kde pro ně cesta pavoukem skončila. I ti, kteří nepostoupili ze základních skupin, si zahráli. Čekaly je zápasy o cenu útěchy. Rejthar se dostal až do semifinále, kde jej v souboji organizátorů klání vyřadil český paralympionik Hadrava. Ten vzápětí ve finále nestačil na Jiřího Hulína startujícího za Stod.

Silnější a početnější konkurence než vloni se sešla i v neregistrovaných. Zvítězil Jan Skála z Plzně, v 70. letech ligový hráč, druhý skončil jeho kolega Josef Kuthan. Třetí příčku obsadil staňkovský Milan Kucharič st. Mezi účastníky klání byli i fotbaloví trenéři Staňkova a Kolovče Milan Kucharič ml. a Štěpán Hirschl. Druhý jmenovaný měl možná smůlu, když ve čtvrtfinále narazil na pozdějšího vítěze.